Geri Dönüşüm

Konserve Kutusundan Mumluk Yapımı

Konserve kutusundan mumluk yapımı ile ilgili birçok farklı çalışma bulunmaktadır. Teneke konserve kutuları dayanıklı olduğu için farklı çalışmalar yapılarak değerlendirilir. Yapacağınız pratik geri dönüşüm çalışmaları sayesinde hem evde keyifli vakit geçirebilir hem de birbirinden güzel dekoratif ürünlere sahip olabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada balık konservesinin küçük teneke kutuları kullanılıyor. Bu küçük kutular biraz değişiklik ile kısa sürede çok güzel bir mumluk haline geliyor. Kolay ve eğlenceli geri dönüşüm projeleri uygulamaktan hoşlanıyorsanız, aşağıda gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir konserve kutusu
  • Yeterli sayıda mandal
  • Yapıştırıcı

Uygulamayı denemek isteyenler, konserve kutusundan mumluk nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda bulabilirler. Çalışmaya başlamadan önce konserve kutusunu deterjanlı sıcak su ile iyice yıkayarak temizleyin. Elinizdeki temizlenmiş teneke kutuyu güzel bir mumluğa dönüştürmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Ahşap mandala bir fırça yardımı ile yapıştırıcı sürün. Daha sonra bunu teneke kutuya tutturun. Yapışkan kullanmadan da mandalı tenekeye tutturabilirsiniz fakat daha sağlam olması bakımından yapışkan kullanmakta fayda var.
  • Kutunun tamamına bu şekilde mandalları tutturduğunuzda ortaya çok güzel bir dekoratif mumluk çıkacak.
  • Bir bardağa koyduğunuz mumu bunun içine yerleştirin ve kendi el emeğiniz olan bir dekoratif ürünü kullanmanın tadını çıkarın.

Konserve kutusundan yapılan mumluk orjinal hali ile de oldukça şıktır fakat daha gösterişli bir tasarım yapmak isterseniz biraz boya kullanabilirsiniz. Mandalların altında konserve kutusu görünmeyeceği için onu boyamanıza gerek yok. Ahşap mandalları istediğiniz renge boyayın ve kuruduktan sonra konserve kutusuna takın. Bu şekilde istediğiniz renkte mumluk yapmanız mümkün. Dilerseniz konserve kutusuna mandal takmadan bunu boyayarak, kumaş ya da desenli kağıt ile kaplayarak da farklı bir mumluk yapmanız mümkün. Bu çalışmayı mandal yerine ince ağaç dalları ile de yapabilirsiniz. Bunun için ağaç dallarını aynı boyda olacak şekilde kısaltın ve daha sonra hepsini yapışkan ile teneke kutuya yapıştırın. Sonrasında bir kurdele ya da kumaş parçası ile bağlayarak minik bir fiyonk yapıp, şık ve dekoratif bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Aşağıda verdiğimiz konserve kutusundan mumluk yapımı resimli anlatım da konuyu daha iyi anlamınıza yardımcı olacaktır. Yaptığınız bu güzel dekoratif ürünü mumluğun dışında dilerseniz farklı amaçlı da kullanabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Mumluk Yapımı

Konserve Kutusundan Mumluk Yapımı

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top