Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Konserve kutusundan kalemlik yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes bu projeyi evde rahatlıkla yapabilir. Yapışkanlı kaplama kağıtları birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Ayakkabı kutusu ya da başka karton kutular bu tür desenli kağıtlarla kaplanarak çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız projede de bu yapışkanlı kağıtlardan kullanılmış ve ortaya harika bir kalemlik çıkmış. Mutfaklarımızda tükettiğimiz konservelerin teneke kutularından kalemlik ve mumluk gibi farklı el yapımı ürünler tasarlanabilmektedir. Bu teneke kutular boyanarak, üzerleri kumaş, dantel ya da farklı kaplama malzemeleri ile süslenerek çok güzel kalemlikler yapılmaktadır. Güzel desenleri olan yapışkanlı kaplama kağıtları bu tarz projeri uygulamak için oldukça idealdir. Siz de kendiniz ya da çocuğunuz için güzel bir kalemlik yapmak isterseniz, bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Konserve kutusu
  • Yapışkanlı kaplama kağıdı
  • Makas

Şık bir kalemlik yapmak için çiçek desenli kaplama kağıtlarından kullanabilirsiniz. Yapışkanlı kağıdı kırtasiyelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Konserve Kutusundan Nasıl Kalemlik Yapılır?

Evde kalemlik yapımı için farklı kendin yap projeleri bulunmaktadır. Tuvalet kağıdı rulosundan konserve kutusuna, pet şişeden deterjan kabına kadar birçok malzemeyi kalemlik yapmak için kullanmanız mümkün. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de çok güzel bir kalemliğe sahip olabilirsiniz.

  • İlk önce konserve kutusunu güzelce temizleyin ve kuruduktan sonra üzerine kaplama yapmaya geçebilirsiniz.
  • Yapışkanlı kağıdı kaplama yapacağınız kutuya göre ölçerek makas ile kesin.
  • Daha sonra desenli kağıdı düz bir zemine yapışkanlı yüzeyi üste gelecek şekilde yerleştirin.
  • Bunun üzerine teneke kutuyu koyun ve yavaş yavaş çevirerek kaplamayı yapın.
  • Tüm bu aşamaların ardından kalemliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde siz de işi biten teneke konserve kutularını atmak yerine üzerlerini yapışkanlı kağıt ile kaplayarak bunları kalemlik ya da farklı dekor ürünü olarak değerlendirebilirsiniz. Balık konservelerinin teneke kutularına da böyle güzel kaplamalar yaparak bunları da atmayıp, evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu keyifli projeyi denemek isteyenlere konu hakkında daha detaylı bilgi vermek için aşağıda, konserve kutusundan kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Konserve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Bir cevap yazın