Sosyal medyada paylaş

Kolay taşlı yüzük yapımı herkesin evde keyifle uygulayabileceği bir takı tasarımı çalışmasıdır. Biraz tel ve boncuk ile ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz. Yüzük takmayı seviyorsanız bu kolay uygulama sayesinde birçok taşlı yüzük yapabilir ve bunları değiştirerek kullanabilirsiniz. Daha önceden sizlerle bu çalışmanın benzeri olan bakır telden yüzük yapımı konusunu paylaşmıştık. Bu uygulama da tıpkı onun gibi çok kolay ve eğlenceli. Dışarıdan alacağınız yüzüklere onlarca para vermek yerine evde kendi yüzüğünüzü yapmak isterseniz, gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Bakır tel
  • Boncuk ya da parlak taş
  • Yapıştırıcı
  • Küçük pense

Yapım Aşaması

  • İlk olarak yüzüğe takacağınız boncuğun etrafına tel geçirerek sabitleyin. Taşın sonradan düşmemesi için pense ile iyice sıkmaya özen gösterin.
  • Daha sonra parmağınızın kalınlığına uygun bir kalem yardımı ile ölçü alın.
  • Bakır teli kestikten sonra pense yardımı ile halkanın ucunu kapatın.
  • Yüzük için hazırladığınız tel geçirilmiş taşı bu halkanın üzerine yapıştırın. Halkanın ek yerinin görünmemesi için taşı bu noktaya yapıştırmanız gerekiyor.
  • Yapışkan kuruyana kadar bekledikten sonra taşlı yüzüğünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Taşlı yüzük yapımında kuvvetli bir yapıştırıcı sürdüğünüzde yüzüğünüzü uzun süre kullanma şansınız olur. Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta taş ya da boncuk alarak birbirinden güzel yüzükler yapabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan yüzüklerden sevdikleriniz için de yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Aynı yöntem ile birbirinden dikkat çekici eklem yüzükleri de yapmanız mümkün. Evde takı tasarımı yapmak isteyenler için, taşlı yüzük nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaştık. Uygulamamız oldukça basit ve keyifli, tek dikkat etmeniz gereken taşı tel ile sağlam bir şekilde sabitlemek. Kendi yapımınız olan yüzüğün taşının düşmesi halinde, başka bir taş takarak onu rahatlıkla yenileyebilirsiniz. Taş ya da boncuk yerine yüzük yapımına uygun başka aksesuarlar da tercih edebilirsiniz. Bu konudaki seçim sizin kişisel zevkinize bağlı. Düz halka yüzüğünüz varsa ve onun çok sade olduğunu düşünüyorsanız bu yöntem ile ona taş takarak daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Kendi tasarımınız olan bir aksesuar kullanma fikri hoşunuza gittiyse aşağıda, kolay taşlı yüzük yapımı resimli anlatım veriyoruz. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra resimdeki aşamaları takip ederek, hiç zorlanmadan harika bir yüzük yapabilirsiniz.

Kolay Taşlı Yüzük Yapımı
Kolay Taşlı Yüzük Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial