Kolay Takı Askısı Yapımı

Kolay Takı Askısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kolay takı askısı yapımı evde yapılabilecek en keyifli geri dönüşüm uygulamalarından birisidir. Bayanların vazgeçilmezi olan takılarını güvenli bir şekilde muhafaza edebilmelerinin en iyi yolu takı askısı kullanmaktır. Kolye ve küpe gibi aksesuarları takı kutusunda sakladığımızda bunlar kolaylıkla çizilebilir. Sevdiğimiz takıların zarar görmemesi için bunları askı şeklindeki aparatlara yerleştirebiliriz. Dışarıdan takı askılığı almak çoğumuza daha mantıklı gelse de, evde yapılan orjinal takı askılarını görünce bu fikriniz değişebilir. Evde takı askısı yapmak hem ekstra masraf yapmayı önler hem de kendi yapacağınız bir takı askısı odanız için de güzel bir dekor ürünü olabilir. Bu tür uygulamalar sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken çoğu kullanmadığınız objeyi de değerlendirme imkanınız olabilir. Sizlere bu konuda fikir vermek için aşağıda evde kolay takı askısı yapımı ile ilgili bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Aşağıda gördüğümüz uygulamayı herkes kolaylıkla yapabilir. Uzun ince bir ağaç dalı ve küçük çivileri kullanarak siz de böyle güzel bir takı askısı yapabilirsiniz. Buna bir ip ya da kurdele geçirerek duvara astığınızda odanızda fazla yer kaplamayan orjinal bir takı askısı ve güzel bir dekor ürününe aynı anda sahip olabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak için bu ağaç dalını boyamanız da mümkün.

Ağaç Dalından Takı Askısı Yapımı
Ağaç Dalından Takı Askısı Yapımı

Biraz hayal gücü kullanarak eski abajurun takı askısına dönüşmüş halini aşağıda görüyoruz. Sizin de kıyıda köşede iş görmeyen bir abajurunuz varsa bunu takılarınızı asmak için kullanabilirsiniz.

Abajurdan Takı Askısı Yapımı
Abajurdan Takı Askısı Yapımı

Elbise askısından takı askılığı yapımı günümüzde en fazla uygulanan çalışmalardan birisi. Ahşap askıların iç tarafına sabitleyeceğiniz kancalar sayesinde güzel bir takı askısına sahip olabilirsiniz. Askıyı boya veya başka malzemeler kullanarak süsleyebilirsiniz.

Askıdan Takı Askısı Yapımı
Askıdan Takı Askısı Yapımı

Eski çerçeveler de takı askısı yapımında sıklıkla kullanılan objeler arasındadır. Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak resim çerçevelerinden aşağıdaki gibi takı askılıkları yapabilirsiniz. Çerçevenin iç taraflarından küçük çiviler takıp bunlara tel geçirebilir ve takılarınızı bu tellere asabilirsiniz. İsterseniz uygun boyutta bir danteli çerçeveye sabitleyerek de farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Çerçeveden Takı Askısı
Çerçeveden Takı Askısı
Eski Çerçeveden Takı Askısı
Eski Çerçeveden Takı Askısı

Bayanların hayal gücünün sınır tanımadığını gösteren güzel bir çalışmayı da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Eski rendeden yapılmış olan takı askılığı orjinal tasarımı ile oldukça dikkat çekici. Siz de eskiyen rendeyi istediğiniz renk bir sprey boya ile süsleyerek bunu küpelerinizi asmak için kullanabilirsiniz.

Rendeden Takı Askısı
Rendeden Takı Askısı

Evde takı askısı nasıl yapılır? diye merak edenlere bu konuda ilham verecek bazı örnek uygulamaları bu yazımızda paylaştık. Bu örneklerden yola çıkarak siz de evdeki bu tür kullanmadığınız objeleri takı askılığı yapmak için kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın