Kolay Püskül Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kolay püskül yapımı isteyen herkesin evde hiç zorlanmadan yapabileceği oldukça kolay bir çalışmadır. Püskül birçok aksesuar ve dekor ürününün yapımında kullanılmaktadır. Bugüne kadar sizlerle püskül yapımı ile ilgili birçok farklı çalışma paylaştık. Bugün ise ipi parmağınıza dolayarak nasıl püskül yapacağınızı görseller eşliğinde anlatıyoruz. Bu örnek proje özellikle perde ucu ya da kenar süslemesi yapmak için küçük ve ince bir püsküle ihtiyaç duyduğunuzda çok işinize yarayabilir. Kolay püskül yapımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler malzeme listesini ve uygulamanın ayrıntılarını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Küçük bir demir halka
  • Makas

Bu uygulamadaki gibi ince ve küçük bir püskül yapmak istiyorsanız kalın yün iplerin yerine daha ince yapıdaki iplerden tercih etmelisiniz. Demir halkayı takı malzemeleri satan yerlerden temin edebileceğiniz gibi evde kullanmadığınız kolye ya da küpe gibi takılardan çıkaracağınız halkaları da bu iş için kullanabilirsiniz.

Püskül Nasıl Yapılır?

Püskül nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler için aşağıda konunun detaylarını ve resimli anlatımını paylaşıyoruz. Siz de tüm adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak, rengarenk püskülleri hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ipi işaret ve orta parmağınıza dolayarak işe başlayın. İstediğiniz kalınlığa geldiği zaman parmağınızdan dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Demir halkanın ucunu açarak iplerin üst tarafından geçirin ve sonra halkayı kapatın.
  • İpten bir parçayı makas ile kestikten sonra halkayı geçirdiğiniz yerin biraz altından sıkı bir şekilde bağlayın. Bunu yaparken ipi birkaç kat dolamanız gerekiyor.
  • Son olarak makası alttan geçirin ve ipleri kesin. Arada çıkıntılar var ise bunları düzelttikten sonra püskül yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu uygulamayı denemek isteyenlere konu hakkında fikir vermesi için aşağıda kolay püskül yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de küçük ve zarif bir püskül yapmak istediğinizde bu pratik uygulamayı yapabilirsiniz. İnce ip kullanarak yapacağınız püskülleri çantanıza aksesuar olarak asabilir ya da sandalet gibi yazlık ayakkabılarınızı süslemek amacı ile de kullanabilirsiniz. Biz kolay püskül yapımını anlattık, bu püskülleri yapmak ve istediğiniz şekilde değerlendirmek sizin elinizde.

Kolay Püskül Yapımı
Kolay Püskül Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial