Kolay Puantiyeli Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay puantiyeli bileklik yapımı başlığı altında evde kendiniz ya da çocuğunuz için bileklik yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde bileklik yapmak istiyor fakat bu konuda zorlanıyorsanız size önereceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Sadece tuvalet kağıdı rulosu ve eva kullanarak şık bir bileklik yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Puantiyeli Bileklik Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Rulo şeklindeki bu kartonun üzerine kağıt, keçe veya eva gibi malzemeler ile kaplama yaparak bunları güzel bir dekoratif süse çevirebilirsiniz. Ruloyu makas ile ince şeritler halinde kesip bunları birbirine yapıştırarak güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada tuvalet kağıdı rulosu ile şık bir puantiyeli bileklik yapılmış. Evde değerlendirilmeyi bekleyen tuvalet kağıdı rulosu varsa siz de bunu harika bir bilekliğe dönüştürebilirsiniz. Kaplamayı farklı bir malzeme ile yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Puantiyeli Bileklik
Puantiyeli Bileklik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • 2 farklı renkte arkası yapışkanlı eva
  • Makas
  • Kağıt deleceği

Puantiyeli Bileklik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir puantiyeli bileklik yapabilirsiniz.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosundan istediğiniz kalınlıkta bir parçayı makas ile kesin.
  • Bu karton parçası bilekliğin zeminini oluşturacak.
  • Bunun üzerine istediğiniz renkte eva ile kaplama yapın.
  • Bu şekilde bilekliği hazırladıktan sonra sıra süsleme yapmaya geldi. Farklı renkte bir evadan kağıt deleceği ile yuvarlak parçalar çıkarın.
  • Hazırladığınız bu yuvarlak parçaları bilekliğin üzerine yapıştırarak zevkinize uygun bir süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra puantiyeli bileklik yapımı tamamlanmış oluyor. Bilekliği kolunuza geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında düz, desenli ya da simli eva kullanabilirsiniz. Bilekliği yapmak için tuvalet kağıdı rulosunu istediğiniz kalınlıkta kesebilirsiniz. Bilekliği çocuk için yapacaksanız üzerine sevimli sticler ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosu ile puantiyeli bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Puantiyeli Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Puantiyeli Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial