Kolay Makrome Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kolay makrome bileklik yapımı başlığı altında sizlerle evde kolay yapabileceğiniz bir örgü bileklik modeli paylaşıyoruz. Bileklik takı kullanmayı sevmeyenlerin bile taktığı bir aksesuardır. Farklı renk ve modeldeki bileklikler sayesinde kıyafetlerin şıklığı tamamlanabilir. Kendiniz ya da sevdikleriniz için evde bileklik yapmak istiyor ve bunun için kolay bir teknik arıyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz düğüm atma tekniğini uygulayabilirsiniz. Uygulamanın detayları ve videolu anlatım için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kolay Makrome Bileklik Yapımı

Evde makrome bileklik yapmak istiyorsanız işe ilk olarak basit teknikleri öğrenmekle başlarsanız sonuç sizi memnun edecektir. Düğüm tekniği ile bileklik yaparken zemin olarak kullanılacak olan iplerin kaymaması ve dönmemesi için bunları düz bir yere sabitlemek gerekiyor. Bunun için bant kullanabilirsiniz. Bir parça bant yardımı ile ipi sıkıca sabitledikten sonra bileklik yapımına başlayabilirsiniz. Aksi halde ipler dönerek yapacağınız modelin bozulmasına neden olabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ip ya da hobi malzemeleri satan bir yerden istediğiniz renkte makrome ipi almakla işe başlayabilirsiniz. Evde farklı bir teknik ile bileklik tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Makrome Bileklik
Makrome Bileklik

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte makrome ipi

İpi sabitlemek için bant kullanabilirsiniz.

Makrome Bileklik Nasıl Yapılır?

Bilekliğin zeminini oluşturacak olan ipleri kolunuza göre ölçüp biraz pay bırakarak kesin. Başlangıç kısmına düğüm attıktan sonra ipi bant yardımı ile sabitleyin. Sonrasında ipten 1,5 metre kadar bir parça kesin. Bu ipi zemin olarak hazırladığınız ipin altından geçirerek iki taraf aynı olacak şekilde düğüm yapın. Bu aşamadan sonra makrome bileklik yapımına başlayabilirsiniz.

  • Kolay bileklik yapmak için normal düğüm atma tekniğini uygulayabilirsiniz. 4 tekniği olarak da bilinen bu örgü tekniği için sol elinizin olduğu ipi üçgen şekilde zemindeki ipin üzerinden sağ tarafa geçirin.
  • Sağda bulunan ipi düz olarak bu gelen ipin üzerinden geçirin.
  • Düğüm atmak için sağda, üstten geçen ipi zemindeki iplerin üzerinde bulunan artı şeklinde birleşim noktasından çapraz şekilde geçirin.
  • Geçirdiğiniz ipi boşluğun içinden çıkarıp sıkı bir şekilde her iki taraftaki ipi çekin.
  • Bu şekilde ip bitinceye kadar hep aynı yönde düğüm atma tekniğini uygulamaya devam edin.

Bu tekniği doğru bir şekilde uyguladığınızda makrome ip ile burgulu bileklik yapabilirsiniz. Aynı tekniği kullanarak patiklik ip ya da bileklik ipi ile de evde çok güzel bileklikler yapabilirsiniz. Tek renk ip ile yapılan bu bileklik modeli şık tasarımı ile dikkat çekmektedir. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda kolay makrome bileklik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Kaynak: www.kadinhanem.com

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial