Kolay Kavanoz Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde bulunan cam kavanozları atmak yerine bunların üzerine süsleme yaparak dekoratif ürün olarak kullanabilirsiniz. Bunun için kavanozun üzerini boyayabilir ya da bazı yerlerine boya ile küçük desenler yapabilirsiniz. Boya kullanmadan süsleme yapmak isterseniz kavanozun üzerine boncuk ya da pul gibi süsler yapıştırabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz süsleme yapımında eva kullanabilirsiniz. Simli eva ile kolay kavanoz süslemesi yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kolay Kavanoz Süslemesi Yapımı

Evde eva ile kavanoz süslemesi yapmak için arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Şık bir tasarım olması için simli eva tercih edebilirsiniz. Evayı makas ile çiçek, kalp ya da başka şekillerde keserek bunları kavanozun üzerine yapıştırarak kolay bir şekilde süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz kağıt deleceği kullanarak evadan çiçekler yapıp bunlarla güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Çiçekleri yaparken zorlanırsanız daha önce paylaştığımız eva ile çiçek sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları kavanoz süslemesi yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Kavanoz Süslemesi-1
Kavanoz Süslemesi-1

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • Birkaç farklı renkte arkası yapışkanlı düz ya da simli eva
  • Makas
  • Kağıt deleceği

Simli Eva ile Kavanoz Süslemesi

Kavanozun üzerinde yapışkanlı kağıt varsa ilk olarak bunu çıkararak kavanozu temizleyin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından kavanoz süslemesi yapımına başlayabilirsiniz.

  • Evadan makas yardımı ile ince uzun şeritler kesin. 3 tane aynı ya da farklı renkte şerit hazırladıktan sonra bunları kavanozun üzerine istediğiniz şekilde yapıştırın.
  • Sonraki aşamada kavanoz üzerindeki boşlukları doldurmak için evadan kağıt deleceği ile yardımı ile küçük yuvarlak parçalar yapın.
  • Bu parçaları tek tek yapıştırabilir ya da sizlerle paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi küçük çiçekler oluşturabilirsiniz.

Yazımızda size anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak cam kavanoz ile çok şık vazo ve mumluk yapabilirsiniz. Evde kavanoz süslemesi yaparken boya ya da yapıştırıcı kullanmadan pratik bir yöntem uygulamak isterseniz arkası yapışkanlı eva tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kısa sürede cam kavanoz ile salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz çok şık dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial