Kolay Boncuklu Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kendiniz ya da sevdikleriniz için kolye yapabileceğiniz kolay bir takı tasarımı çalışması paylaşıyoruz. Kolye her yaştan bayanın severek kullandığı bir takı çeşididir. Evde takı tasarımı yapmaya yeni başladıysanız ilk olarak kolay modelleri denemekle işe başlayabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda kolay boncuklu kolye yapımı paylaşıyoruz. Anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde kendiniz ve sevdikleriniz için harika kolyeler yapabilirsiniz.

Kolay Boncuklu Kolye Yapımı

Evde kolye yapımı için farklı malzeme ve teknikler uygulanmaktadır. Hesaplı malzemeler kullanarak şık bir kolye yapmak isterseniz hobi malzemeleri satan yerlerden zevkinize uygun renkte boncuklar alarak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımında normal boncuk kullanabileceğiniz gibi isterseniz doğal taşlı boncuklar da kullanabilirsiniz. Boncukların hepsi aynı renkte olabileceği gibi isterseniz farklı renkte boncuklarla da kolye yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları kolye yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız boncuk sayısı yapacağınız tasarıma göre farklılık gösterebilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek kolye yapımında 4 tane doğal taşlı boncuk kullanılmıştır.

Gerekli Malzemeler

  • 60 cm 1 mm kalınlığında paraşüt ipi
  • Doğal taşlı boncuklar
  • Kolye ucu
  • Makas

Uygulamanın yapımında doğal taşlı boncuklar kullanıldığı için paraşüt ipi tercih edilmiştir. Siz normal boncuklar ve boncuklara uygun iplerle de aynı kolyeleri hazırlayabilirsiniz.

Boncuklu Kolye Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise boncuklu kolye yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipi ortadan ikiye katlayın ve kolye ucunun halkasından geçirin. Bu şekilde kolye ucunu ipin ortasına getirdikten sonra sabitlemek için ipin iki ucunu halka şeklindeki ucunun içinden geçirerek düğüm yapın.
  • Sonrasında videoda göreceğiniz şekilde 4-5 tane düğüm yapın. Bu şekilde kolye ucu boncukların arasında daha hoş görünecektir.
  • Sonraki aşamada kolye ucunun her iki tarafına birer tane boncuk geçirin. Bu boncukları yerine sabitlemek için birer düğüm atın.
  • Biraz boşluk bırakıp ipe düğüm yaparak bir boncuk daha geçirin ve tekrar düğüm atarak boncuğu sabitleyin. Diğer tarafa da aynı şekilde boncuk takın.

Tüm bu aşamalardan sonra kolay boncuklu kolye yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz düğüm ile kapatma tekniği uygulayabilir ya da kolyelere takılan kapama klipslerinden kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kolay boncuklu kolye yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde boncuklarla çiçek şeklinde güzel bir kolye yapmak isterseniz, kolay çiçekli kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial