Kelebekli Pano Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kelebekli pano yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Ev dekorasyonunda duvarlara asılan panolar sıkça kullanılmaktadır. Sizin de salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanmak için güzel bir panoya ihtiyacınız varsa kelebekli pano yapmayı deneyebilirsiniz. Evde atılmayı bekleyen gazete kağıdı ya da eski kitaplar varsa bu sayede onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Kelebekli pano yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kelebekli Pano Yapımı

Evde kelebekli pano yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken gazete kağıdına istediğiniz boyutta kelebekler çizip bunları makas ile kesmek. Sonrasında hazırladığınız bu sevimli kelebekleri fon kartonunun üzerine yapıştırarak harika bir pano yapabilirsiniz. İsterseniz kelebekleri gazete kağıdı yerine farklı renkte kağıtlarla yaparak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımı için gerekli malzemeleri verelim.

Gazete Kağıdından Kelebekli Pano
Gazete Kağıdından Kelebekli Pano

Gerekli Malzemeler

  • Eski gazete kağıdı
  • Büyük ve küçük kelebek kalıpları
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte fon kartonu

Kelebekli Pano Nasıl Yapılır?

Gazete kağıdı ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir dekoratif pano yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak kelebekleri çizmekle başlamalısınız. Bunun için farklı büyüklükte kelebek kalıpları kullanabilirsiniz. Gazete kağıdına ihtiyacınız kadar kelebek çizin.
  • Daha sonra bunları makas ile güzelce keserek çıkarın. Kelebeklerin şeklinin daha güzel olması için bunları ortadan ikiye katlayarak kıvrılmalarını sağlayın.
  • Son olarak kağıt kelebekleri panonun üzerine istediğiniz şekilde yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu güzel panonun yukarısına delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz bu örnekte gördüğünüz gibi arkası yapışkanlı eva ile 2 tane kelebek yaparak bunların yardımı ile panoyu çocuğunuzun giysi dolabına da asabilirsiniz. Dilerseniz fon kartonunu makas ile daire şeklinde keserek farklı bir pano da tasarlayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda gazete kağıdı ile kelebekli pano yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız gazete kağıdından dekoratif kelebek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial