Keçeden Uğurböcekli Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Uğurböcekli Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden uğurböcekli bardak altlığı yapımı sayesinde içecek servislerini daha zevkli bir hale getirebilirsiniz. Keçe ile yapılan bardak altlıkları daha şık ve kullanışlı olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Bu bardak altlıklarını dışarıdan almak yerine isteyenler evde kendileri de yapabilirler. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamayı yapmak çok kolay olduğu için ilk denemenizde bile ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz. Evde keçeden uğurböcekli bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Uğur Böcekli Bardak Altlığı Yapımı

Uğur böcekliği bardak altlığı yapımı için isterseniz kırmızı yerine pembe, turuncu ya da sarı gibi farklı bir renk de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Gerekli Malzemeler

 • Kırmızı ve siyah renkte keçe
 • Yuvarlak bir kalıp
 • İz sabunu ya da kalem
 • Makas
 • İğne ve iplik

Uygulamanın yapımı için gerekli olan keçeyi kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Uğur Böcekli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise bardak altlığını yapmak için hemen aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yuvarlak kalıbı kırmızı keçenin üzerine yerleştirin ve bunun etrafından iz sabunu ile geçerek çizin. Aynı şekilde siyah keçeye de bir yuvarlak yapın.
 • Daha sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Siyah keçeden metal para büyüklüğünde bir yuvarlak parça kesin. Bunun üzerine beyaz keçe ya da kumaş ile göz şeklinde yuvarlaklar yaparak dikin.
 • Kırmızı keçe ile yapılan yuvarlak uğurböceğinin kanatlarını oluşturacağı için bunun alt tarafından makas yardımı ile V şeklinde bir parça kesin.
 • Siyah keçeden minik yuvarlaklar kesin ve bunları kırmızı parçanın üzerine aralarında boşluk bırakarak dikin. Bu şekilde uğurböceğinin beneklerini yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada dikiş makinesi ya da iğne ve iplik ile kırmızı ve siyah parçaları dikerek birleştirin. Bunu yaparken baş olarak hazırladığınız parçayı ikisinin arasına biraz sokun ve bu şekilde dikin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra uğurböcekli bardak atlığı yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde istediğiniz sayıda bardak altlığı yapabilirsiniz. Bunları kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe yerine eva ile de yapmanız mümkün. Böyle bir durumda iki parçayı dikmek yerine yapıştırmanız gerekiyor. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, keçeden yaprak bardak altlığı nasıl yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda keçeden bardak altlığı yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Keçeden Uğurböcekli Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Uğurböcekli Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial