Keçeden Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden limon dilimi bardak altlığı yapımı evde keçe tasarım yapanların ilgisini çekecek bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Son dönemlerde pek çok bayan evde hobi ya da ek gelir amaçlı keçe tasarım yapmaktadır. Keçeden yapılan dekoratif süsler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Keçe sadece dekoratif süs yapımında değil anahtarlık yapımından supla yapımına kadar birçok farklı çalışmada kullanılan bir malzemedir. Keçe bardak altlığı yapımı için de uygun bir malzeme olduğu için sıkça tercih edilir. Siz de keçeden limon dilimi şeklinde bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı

Keçe ile yuvarlak ya da kare şeklinde bardak altlıkları yapabilirsiniz. Bazı tasarımlarda önce keçeden bir parça kare ya da yuvarlak parça kesilir ve sonrasında bunun üzerine süslemeler yapılarak bardak altlığı tasarlanır. Bazı uygulamalarda ise biraz daha ince detaylar bulunmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz limon dilimi bardak altlığı yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Bu çalışmayı evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlarda rahatlıkla uygulayabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz ve istediğiniz başka bir renkte keçe
  • Makas
  • İğne ve iplik
  • Uygulamayı yaparken keçe parçaların kaymasını önlemek için toplu iğne

Limon Dilimi Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede limon dilimi şeklinde bardak altlığı yapabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak limon dilimi yapmak için gerekli olan parçaları hazırlamakla başlayın. Renkli keçeden çay bardağı büyüklüğünde iki tane parça yapın. Bunun için bir bardağı keçenin üzerine koyarak kalem ya da iz sabunu ile etrafından geçmeniz yeterli.
  • Beyaz keçeden de 1 tane bu renkli parçalardan daha küçük bir yuvarlak hazırlayın.
  • Renkli keçeden 8 tane minik üçgen parça kesin.
  • Tüm parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra sıra geldi bunları birleştirmeye.
  • Yuvarlak beyaz keçeyi renkli olanın üzerine yerleştirin. Bunun üzerine de küçük üçgen parçaları koyun. Bunları kaymamaları için toplu iğne ile tutturun.
  • Sonraki aşamada iğne-iplik ile önce küçük parçaları dikin. Son olarak büyük parçaları da birbirine dikerek bardak altlığı yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay tasarım çalışması sayesinde rengarenk limon dilimli bardak altlığı yapabilirsiniz. Bardak altlıklarının hepsini aynı renkte ya da farklı renklerde yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, keçe bardak altlığı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tarz keçe tasarım çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, keçeden elmalı bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı-1
Keçeden Limon Dilimi Bardak Altlığı Yapımı-1

Bir cevap yazın