Keçeden Kuşlu Duvar Süsü Yapımı

Keçeden Kuşlu Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kuşlu duvar süsü yapımı evde keçe tasarım yapanların hoşuna gidebilecek bir çalışmadır. Ev dekorasyonunda keçe ile yapılan süsler sıkça kullanıldı için biz de fırsat buldukça bu tarz çalışmalardan örnekler paylaşıyoruz. Evde hobi ya da kazanç amaçlı keçe tasarım yapan kişi sayısı arttıkça böyle örnek çalışmalara daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Keçe kategorimizde hoşunuza gidebilecek birçok örnek uygulama bulabilirsiniz. Bugün size anlatacağımız kuşlu duvar süsü yapımı keçe tasarım yapmaya yeni başlayanların da zorlanmadan uygulayabilecekleri bir çalışmadır. Evde keyifli vakit geçirirken güzel bir çalışma yapmak isterseniz bu uygulama tam size göre. Keçeden kuşlu duvar süsü yapmak için gerekli malzemeler ve uygulamanın detayları aşağıda verilmiştir.

Keçeden Kuşlu Duvar Süsü Yapımı

Evde keçe süs yapımı için çiçek, kelebek, kalp ve kuş gibi figürler sıkça kullanılmaktadır. Yapacağınız süse uygun boyutta bir kuş kalıbı sayesinde bu çalışmayı hiç zorlanmadan yapmanız mümkün. Elinizde kuş kalıbı yoksa kartona istediğiniz boyutta bir kuş çizerek bunu makas ile keserek kalıp olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz aşağıda paylaştığımız kuş şablonunun çıktısını alarak bununla da kalıp yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İki farklı renkte keçe
 • Kuş kalıbı
 • İz sabunu
 • Makas
 • Kuşlara göz yapmak için boncuk
 • İğne ve iplik

Kuşlu Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak kuş kalıbını keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından iz sabunu ile geçerek çizimi yapın. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Diğer keçe ile de kuş için küçük bir kanat yapın.
 • Bu parçalardan iki tane yaptıktan sonra önce kuşun gövdesi olan parçaları kenarlarından dikerek birbirine tutturun.
 • Daha sonra kanatları da gövdeye dikin. Son olarak boncukları da göz olarak dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
 • Bu şekilde istediğiniz sayıda keçe kuş yaptıktan sonra bunları ince bir ip ya da kurdeleye tutturarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Elinizde başka çalışmalardan kalan keçeler varsa bunları kuşlu süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Kuşların daha dolgun olması için isterseniz parçaları birleştirirken araya biraz elyaf koyabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. İsterseniz aynı uygulamayı kuş yerine başka figürlerle de yapmanız mümkün. Siz de keçeden kuşlu süs yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Evde keçe süs yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden kelebekli duvar süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kuş Şablonu-2
Kuş Şablonu-2
Keçeden Kuşlu Duvar Süsü Yapımı
Keçeden Kuşlu Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial