Keçeden Kolay Sarkaç Süs Yapımı

Keçeden Kolay Sarkaç Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay sarkaç süs yapımı kolay bir tasarım çalışması olduğu için bunu isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Keçe ile yapılan süsler dekorasyonda sıkça kullanıldığı için biz de sizlerle bu tür çalışmalardan örnekleri fırsat buldukça paylaşıyoruz. Keçe kolay kesilen, dikilen ve şekillendirilebilen bir malzeme olduğu için evde hobi çalışmaları yapanların öncelikli tercihleri arasındadır. Keçeden yapılan farklı renk ve tasarıma sahip olan süsler evin her odasında rahatlıkla kullanılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak siz de evinizin dekorunu güzelleştirecek güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Keçeden Nasıl Sarkaç Süs Yapılır?

Keçeden sarkaç süs yapmak oldukça kolaydır. Uygulamanın yapımında çok ince detaylar bulunmadığı için keçe ile ilk defa tasarım yapacak olanlar bile zorlanmayacaklardır. Uygulamayı yapmak için özel olarak keçe almanıza gerek yok. Elinizde daha önceden kalan keçe parçalar varsa bunları süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde keçe
  • İstediğiniz büyüklükte yuvarlak bir nesne
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas
  • 1 tane kasnak
  • İnce bir ip

Keçeden Sarkaç Süs Yapımı

Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip ederek kısa sürede çok güzel bir sarkaç süs yapabilirsiniz.

  • İlk olarak yuvarlak nesneyi keçenin üzerine yerleştirin ve iz sabunu ile etrafından geçerek çizimi yapın. Daha sonra bunu makas ile dikkatlice kesin. Bu şekilde yeterli sayıda keçe yuvarlaklar yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada yuvarlak keçe parçalarını ipe geçirmeniz gerekiyor. Bunları tam ortalarından bir iğne yardımı ile aralarında biraz boşluk bırakarak ipe geçirebilirsiniz. İsterseniz bunun yerine dikiş makinesi ile de dikebilirsiniz.
  • Bu yöntemi uygulayarak yeterli sayıda yuvarlak keçe bulunan şerit hazırladıktan sonra bunları kasnağa bağlayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçe sarkaç süs kullanıma hazırdır. Bunu istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizde kasnak yoksa bunun yerine aynı işlevi görecek metal ya da plastik halkalar da kullanabilir ya da evde kendiniz karton ile böyle bir halka yapabilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak isterseniz kasnağa kurdele, tül ya da başka bir kumaş sardıktan sonra şeritleri takabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde evde çok güzel bir sarkaç süs yapmanız mümkün. Uygulamayı yaparken yuvarlak yerine başka şekiller de tercih edebilirsiniz. Bu konudaki seçimi size bırakıyoruz. İsterseniz buna benzer bir çalışmanın yer aldığı keçeden yuvarlak süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde kolay keçe süs yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Keçeden Kolay Sarkaç Süs Yapımı
Keçeden Kolay Sarkaç Süs Yapımı
Keçeden Sarkaç Süs
Keçeden Sarkaç Süs

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial