Keçeden Kolay Peçetelik Yapımı

Keçeden Kolay Peçetelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay peçetelik yapımı sayesinde siz de yemek masalarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Şık bir yemek takımının güzelliğini tamamlayan en önemli detay peçeteliktir. Günlük kullanım için ya da özel yemek davetlerinden kullanmak üzere farklı peçetelik çeşitleri bulunmaktadır. Son dönemlerde yapılan birçok el işi çalışmasında keçe kullanılmaktadır. Evde sıkılmadan vakit geçirmek isteyen bayanlar da keçeden çok güzel çalışmalar yapmaktalar. Biz de bugün sizlerle evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Keçeden peçetelik yapımı ile siz de evde çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu konuda yapılan farklı çalışmalar bulunmaktadır. Biz bugün sizlerle bu çalışmalardan en kolay olanını paylaşmak istiyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • İstediğiniz desende şablon
  • Makas ya da falçata
  • Peçeteliği süslemek için aksesuarlar

Keçeden Nasıl Peçetelik Yapılır?

Evde keçe peçetelik yapmak oldukça kolaydır. Bunun için şablon kullandığınızda hiç bir zorluk yaşamadan kısa sürede harika peçetelikler yapmanız mümkün. Hobi malzemeleri satan yerlerde ortası delik farklı figürlerde şablonlar bulabilirsiniz. Eğer bunlardan bulamazsanız bir kartona istediğiniz büyüklükte çiçek kalp ya da başka bir figür çizin. Bunun ortasına peçetenin geçebileceği kadar bir boşluk çizin. Bu şablonu keçeden peçetelik yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay keçe peçetelik yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Şablon yardımı ile şekli keçeye çıkarın.
  • Daha sonra bunu makas ile kesin. Ortasındaki boşluğu makas ya da falçata ile dikkati bir şekilde oyun.
  • Bu aşamadan sonra süsleme işlemine geçebilirsiniz. Bunun için boncuk, pul, küçük parlak taşlar ya da başka süs aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Siz de şık bir peçetelik takımına sahip olmak istiyorsanız bu pratik uygulamayı deneyebilirsiniz. Bu tarz bir peçetelik yapımında çok fazla keçe gerekmediği için masrafsız bir uygulamadır. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe kumaşlar varsa bunları peçetelik yaparak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz peçeteliklerin her birini farklı renklerde de yapmanız mümkün. Zarif ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız siz de bu çok kolay kendin yap uygulamasını yapabilirsiniz. Evde keçe tasarım yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Keçeden Kolay Peçetelik Yapımı
Keçeden Kolay Peçetelik Yapımı
Keçeden Peçetelik
Keçeden Peçetelik
Keçeden Peçetelik-1
Keçeden Peçetelik-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial