Keçeden Kolay Kase Yapımı

Keçeden Kolay Kase Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/keceden-kolay-kase-yapimi/
Pinterest

Keçeden kolay kase yapımı sayesinde siz de evde rahatlıkla dekoratif kase yapabilirsiniz. Son dönemlerde dekorasyonda el yapımı kase kullanımı oldukça yaygındır. Bu kaseler ip ile örülebildiği gibi eva ve keçe kullanılarak da yapılmaktadır. Penye ip ile yapılan kaseler çok şık olsalar da örgü örmeyi bilmeyenler bunlardan yapabilirler. Bu tür durumlarda kaseyi keçe ile yapmak mümkündür. Keçeden kase yapmak da dikiş dikmeyi bilmeyenlere uygun bir çalışma olmayabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamayı yapmak için örgü ya da dikiş bilmeye gerek yok. Evde kolay bir şekilde keçe kase yapmak isterseniz yazımızda paylaşacağımız resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Keçeden Kolay Kase Yapımı

Evde keçe kase yapmak bu konuda tecrübesi olanlar için çok kolay olabilir fakat ilk kez keçe ile çalışacak olanlar bu tür çalışmaları yapamayabilirler. İsteyen herkes evde keçeden kase yapabilsin diye bu konudaki en pratik uygulamalardan birisini sizlerle paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe
 • Yapacağınız kasenin boyutuna uygun büyüklükte yuvarlak bir kalıp
 • İz sabunu
 • Makas
 • Keçeye delik açmak için sivri bir cisim
 • Deliklerden geçirmek için ince bir kurdele ya da ip

Keçeden Nasıl Kase Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak, istediğiniz renkte çok güzel bir keçe kase yapabilirsiniz.

 • İlk olarak yuvarlak kalıbı keçenin üzerine güzelce yerleştirin ve bunun etrafından iz sabunu ile geçerek çizimi yapın.
 • Daha sonra çizginin üzerinden makas ile keserek keçeyi yuvarlak bir hale getirin.
 • Hazırladığınız bu yuvarlak keçeyi ortadan ikiye katlayın ve bunun üzerine verev şekilde çizgiler çekin. Bunu yaparken ortadan çok az bir pay bırakmanız gerekiyor.
 • Keçenin iki tarafına da bu şekilde çizgiler yaptıktan sonra bunları makas ile kesin.
 • Verev olarak kestiğiniz bu parçaların üst taraflarına sivri bir cisim yardımı ile delikler açın. Bu deliklerden ince bir kurdele ya da ip geçirin ve bunu ön tarafta fiyonk şeklinde bağlayın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçe kase yapımı tamamdır. Bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yaptığınız keçe kaseyi boncuk ya da küçük parlak taş gibi aksesuarlarla süsleyerek daha şık bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel kaseler yapabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda keçeden kase yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Yaptığınız bu keçe kaseyi dekoratif bir şekerlik olarak da kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda kasenin içine süs şekerler yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden nasıl şeker yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Kolay Kase Yapımı
Keçeden Kolay Kase Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir