Keçeden Kolay Kalp Yapımı

Keçeden Kolay Kalp Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/keceden-kolay-kalp-yapimi/
Pinterest

Keçeden kolay kalp yapımı evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlarında zorlanmadan uygulayabileceği bir çalışmadır. Keçe kullanılarak yapılan kalp, çiçek ve yıldız gibi figürler dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Evde kolay bir şekilde dekoratif süs tasarlamak isterseniz keçeden kalp yapmayı düşünebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde evinizin dekorunda farklılık oluşturacak güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Keçeden Kolay Kalp Yapımı

Evde keçe kalp yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünebilir. Uygulamanın detaylarına bakıldığında çok pratik bir çalışma olduğunu görebilirsiniz. Keçeden kalp yapımı sayesinde kısa sürede ok sayıda kalp yapmanız mümkün. Sonrasında bu kalp figürlerini birbirine ekleyerek ya da tek tek kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay bir tasarım çalışması yapmak isterseniz, keçeden kolay kalp yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • İz sabunu
  • Makas
  • Dikiş makinesi ya da iğne ve iplik

Keçeden Kalp Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki listede verilen malzemeleri temin ettiyseniz keçe kalpleri yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

  • İlk olarak keçeden istediğiniz uzunlukta 2 tane dikdörtgen parça kesin. Dikdörtgenleri 3-4 parmak kalınlığında yapabilirsiniz.
  • Kestiğiniz bu parçaları ters çevirerek iz sabunu yardımı ile üzerlerine 1 parmak genişliğinde şeritler çizin.
  • İki parçayı geniş kenarlarından birisini boydan boya keserek birleştirin.
  • Sonrasında Bunların düzünü çevirin ve diğer geniş kenarı da boydan boya dikin.
  • İz sabunu ile yaptığınız çizgilerin üzerinden makas ile geçip kestiğinizde ortaya çok güzel kalpler çıkacaktır.

Keçe kalplerin büyük olmasını istiyorsanız daha kalın dikdörtgen parçalar kesmeniz gerekiyor. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçalar varsa bunları keçe kalp yaparak değerlendirebilirsiniz. Keçe ile yapacağınız kalpleri birbirine ekleyerek uzun dekoratif süsler yapabilirsiniz. İsterseniz bu kalpleri bir köpük halka üzerine yapıştırarak güzel bir kapı süsü de yapmanız mümkün. Bu uygulama sayesinde farklı renk ve boyutlarda keçe kalpler yaparak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, keçe kalp yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız keçe ile kolay kalp yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Kolay Kalp Yapımı-1
Keçeden Kolay Kalp Yapımı-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir