Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kolay çam ağacı yapımı başlığı altında sizlerle evde keçe çam ağacı yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Yılbaşı süsü denince ilk akla gelen figürlerden birisi de çam ağacıdır. Bu süsler genelde kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Zarif ve şık görünümü nedeni ile keçeden yapılan çam ağaçları yılbaşı süslemesi için uygundur. Bugün size bahsedeceğimiz örnek keçe tasarım çalışmalarından istediğinizi evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı

Keçe çam ağacı yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünse de uygun malzemeler doğru şekilde kullanıldığı zaman oldukça kolaydır. Bir çam ağacı kalıbı kullanarak yeşil keçenin üzerine iz sabunu ile çam ağacını çizip daha sonra bunu makas ile keserek kolay bir şekilde yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Çam ağacının daha dolgun görünmesini isterseniz iki tane parça keserek bunların arasına elyaf doldurarak bu parçaları birbirine dikebilirsiniz. Elinizde düğme, boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar varsa bunları da keçe çam ağacını süslemek için kullanabilirsiniz. Orjinal çam ağacı koyu ya da açık yeşil olsa da isterseniz farklı renklerde çam ağaçları da yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Keçe çam ağacı yapmak için gerekli olan malzemeler yapacağınız ağaç tasarımına göre farklılık gösterebilir. Ana malzemeler yeşil ve kahverengi keçedir. Eğer ağacı dolgun olarak yapmak isterseniz uygun renkte keçeler, biraz elyaf, iğne ve iplik gerekmektedir. Çam ağacı çizerken kolaylık olması için kalıp da kullanabilirsiniz. Yılbaşı süsü yapmak için kalıba ihtiyacınız varsa daha önceden paylaştığımız, çam ağacı kalıpları resim galerisine göz atabilirsiniz. Yapacağınız çam ağaçlarının daha şık görünmesi için bunların üzerine boncuk ve pul gibi aksesuarlar dikebilir ya da küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. İsterseniz iğne ve iplik ile küçük işlemeler yaparak da çam ağaçlarını süslemeniz mümkün.

Keçeden Çam Ağacı Nasıl Yapılır?

Keçeden çam ağacı yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay çalışma ağacı tek parça halinde yapmaktır. Bir çam ağacı kalıbı kullanarak keçenin üzerine çam ağacını çizin. Bunu makas ile kestikten sonra keçe çam ağacı hazır. İsterseniz kenarına dikiş geçerek süsün daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Üzerine boncuk ya da pul gibi aksesuarlarla süsleme yapıp üst tarafına ince bir ip takarak bu sevimli çam ağacını istediğiniz yere asabilirsiniz.

Keçeden çam ağacı yapmak için uygulayabileceğiniz bir başka kolay yöntemde ise 2 tane aynı boyda üçgen geçeye ihtiyaç vardır. Bu üçgen parçaları birbirine dikip içine elyaf doldurarak güzel bir çam ağacı süs yapmanız mümkün. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden çam ağacı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Biraz büyük bir keçe çam ağacı yapmak isterseniz yeşil keçeyi külah şeklinde sarabilirsiniz. Çam ağacının daha şık görünmesi için üzerine boncuk, pul ya da parlak taşlar dikebilirsiniz. İsterseniz bir karton külah yapıp bunun üzerini keçe ile kaplayarak kolay bir şekilde çam ağacı yapabilirsiniz.

İsterseniz yeşil keçeden 3 farklı boyda yuvarlak parça yaparak bunlarla da çam ağacı şeklinde yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Bunun için keçenin üzerine iz sabunu ile yuvarlakları çizip, makas ile kesmeniz gerekiyor. Bu şekilde hazırladığınız yuvarlak keçe parçalarını külah şekline getirerek üst üste diktiğinizde ortaya güzel bir çam ağacı çıkacaktır. Bundan sonrasında elinizdeki malzemelere göre keçe çam ağacına istediğiniz gibi süslemeler yapabilirsiniz. Bu yazımızda evde kolay yılbaşı süsü yapmak isteyenler için çam ağacı yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Evde keçe çam ağacı yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-1
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-1
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-2
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-2
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-3
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-3
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-4
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-4
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-5
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-5
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-6
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-6
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-7
Keçeden Kolay Çam Ağacı Yapımı-7

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial