Keçeden Kelebekli Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Kelebekli Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kelebekli bardak altlığı yapımı kolay bir çalışma olduğu için isteyen herkes bunu rahatlıkla yapabilir. Keçe ile yapılan supla, bardak altlığı ve nihale gibi parçalar şık tasarımları ile dikkat çekmektedir. Keçe şık görünümünün yanı sıra dayanıklı bir malzeme olması bakımından da bardak altlığı yapımı için idealdir. Günümüzde marifetli bayanlar bu tür ürünleri dışarıdan almak yerine evde kendileri yapmayı tercih ediyorlar. Keçe kategorimizde bardak altlığı yapımı hakkında birçok örnek çalışma bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kelebekli bardak atlığı yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Kendiniz kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için keçeden kelebekli bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Kelebekli Bardak Altlığı Yapımı

Evde keçe bardak altlığı yapmak oldukça kolaydır. Daha önceden keçe tasarım yapmayanlar bile bu uygulamayı hiç zorlanmadan yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • Bardak altlığı yapmak için istediğiniz renkte keçe
 • Kelebek yapmak için beyaz ya da başka renk keçe
 • Kelebek kalıbı
 • İz sabunu ya da kalem
 • İğne ve iplik
 • İnci görünümlü boncuk

Keçeden Kelebekli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Keçe bardak altlığı yapmak için uygun boyutta yuvarlak bir nesneye ihtiyaç vardır. Bunun için bir su bardağı ya da çay bardağı tabağını kalıp olarak kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise kelebekli bardak altlığı yapımına başlayabilirsiniz.

 • Keçenin üzerine yuvarlak kalıbı yerleştirin ve bunun etrafından iz sabunu ile geçerek çizin.
 • Daha sonra çizginin üzerinden dikkatli bir şekilde makas ile kesin.
 • Bu şekilde 2 tane yuvarlak parça yapın. Bunları üst üste koyduktan sonra kenarlarından iğne ve iplik ile dikerek parçaları birleştirin.
 • Bu şekilde bardak altlığını yaptıktan sonra diğer keçeye kalıp yardımı ile kelebeği çizin ve makas ile kesin.
 • Yaptığınız kelebeği de bardak altlığının kenarına dikerek tutturun. Kelebeğe inci görünümlü bir boncuk diktikten sonra uygulamanın yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay el işi çalışmasını uygulayarak siz de çok güzel kelebekli bardak altlıkları yapabilirsiniz. İsterseniz bardak altlığını yuvarlak yerine kare ya da dikdörtgen olarak da yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Eğer siz de evde böyle kolay keçe tasarım çalışmaları yapmaktan keyif alıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden turta bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde kelebekli keçe bardak altlığı yapmak isterseniz bu konuda aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Keçeden Kelebekli Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Kelebekli Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial