Keçeden Kalpli Kapı Süsü Yapımı

Keçeden Kalpli Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kalpli kapı süsü yapımı evde keçe tasarımı yapmaya yeni başlayanların da uygulayabileceği çok kolay bir projedir. Evlerin iç ve dış kapılarında kullanılan kapı süsleri şık görünümleri ile dekora önemli katkı sağlamaktadır. Bu tür dekor ürünlerini evde yapmak oldukça keyifli bir uğraştır. Farklı şekillerde yapılan kapı süslerinde malzeme olarak tül, kurdele, kumaş, el işi kağıdı ya da keçe kullanılmaktadır. Keçeden yapılan kapı süsleri zarif ve şık durduğu için biz de bugün sizlerle keçe kapı süsü yapabileceğiniz pratik bir uygulama paylaşmak istiyoruz. Tasarımı size ait olan bir kapı süsü kullanmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve keçe kapı süsü yapımının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli keçe
  • Makas
  • Kalem
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir kurdele
  • 2 farklı boyda kalp şablonu

Keçeden Kalpli Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Keçeden kapı süsü yapmak için ilk olarak şablonları kullanarak keçenin üzerine kalpleri çizmeniz gerekiyor. Yuvarlak bir kapı süsü yapmak için 7 tane büyük, 7 tane de küçük kalp yapın ve bunları makas ile keserek çıkarın. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek çok güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz.

  • Büyük kalpleri düz bir zeminde yan yana sıralayarak bir çember oluşturun.
  • Daha sonra her iki büyük kalbin ortasına 1 tane küçük kalp yapıştırarak tüm kalpleri birleştirin.
  • Bu şekilde kalplerden oluşan bir çember yaptıktan sonra bir kurdele ile kapı süsünü asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bu şekilde kapı süsünü yapmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız bir kartonu çember şeklinde kestikten sonra kalpleri bunun üzerine yapıştırarak da aynı uygulamayı yapmanız mümkün. Kapı süsü yapımında tek renk keçe kullanabileceğiniz gibi farklı renkler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Elinizde başka çalışmalardan artan keçeler varsa bu projeyi uygularken onları da kullanabilirsiniz. İsterseniz yapmış olduğunuz kapı süsünün üzerine boncuk ya da küçük parlak taşlar yapıştırarak daha şık bir hale getirebilirsiniz. Elinizde kurdele ya da uygun kumaşlar varsa bunları da süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Böyle sevimli bir kapı süsünü çocuk odasının kapısına da asabilirsiniz. Siz de keçeden kalpli kapı süsü yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Keçeden Kalpli Kapı Süsü Yapımı

Keçeden Kalpli Kapı Süsü Yapımı

Bir cevap yazın