Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Keçeden kalpli bardak altlığı resimli anlatım sayesinde siz de evde çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Bardak altlığı yapımı için en uygun malzemelerden birisi de keçedir. Keçeden kesilen yuvarlak, kare ya da dikdörtgen parçalarla istenen boyutta bardak altlıkları yapılabilir. Bazı keçe bardak altlıkları elma, portakal gibi meyve şeklindeki tasarımları ile dikkat çekmektedir. Keçe kategorimizde bu tür çalışmalardan birçok örnek bulmanız mümkün. Bugün de sizlere kalp şeklinde bardak altlığı yapabileceğiniz çok kolay bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Evde kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için böyle bir bardak altlığı yapmak isterseniz resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Uygulamanın nasıl yapıldığını anlatmaya geçmeden önce gerekli olan malzemelerin listesini paylaşalım. Bu malzemeleri temin ettikten sonra hemen uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte keçe
  • Cetvel
  • İz sabunu ya da kalem
  • Keçe şeritleri birbirine tutturmak için yapıştırıcı ya da iğne ve iplik

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Yapılışı

  • Kalpli bardak altlığı yapmak çok kolaydır. Keçenin üzerine çizeceğiniz çizgiler sayesinde birbirinden farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu konuda aşağıda paylaştığımız kalıp modellerinden faydalanabilirsiniz. İlk olarak keçelerin ikisini de makas ile uzun bir şerit halinde kesmeniz gerekiyor. Bu şeritlerin eni 3 ya da 4 parmak kadar olabilir.
  • Sonraki aşamada keçe şeritlerin üzerine cetvel ve iz sabunu ile aynı ya da farklı şekillerde çizgiler çizin. Keçe şeritler birbirinin içine geçirileceği için çizimi yaparken bu detayı da göz önünde bulundurmayı unutmayın.
  • Çizdiğiniz bu çizgileri makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Yaptığınız bu şeritleri ortadan ikiye katladıktan sonra üst taraflarından yapıştırarak ya da dikerek tutturun.
  • Buradan sonrasında şeritleri birbirinin içinden geçirerek harika bir kalp deseni oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak istediğiniz renkte çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz.

Kendi yaptığınız bardak altlığı ile misafirlerinize şık sunumlar yapmak isterseniz bu kolay çalışmayı deneyebilirsiniz. Şeritleri biraz daha uzun ve kalın yaparak kalpli supla ya da sehpanın üzerine sermek için dekoratif örtü yapabilirsiniz. Eğer ilk kez böyle bir tasarım yapacaksanız, ilk etapta keçenin üzerine düz çizgiler çizerek kolay olan uygulamayı yapıp daha sonra diğer tasarımlara geçmenizi tavsiye ediyoruz. Evde keçeden bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz. Konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçe ile kalpli bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Keçeden Kalpli Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı
Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Bir cevap yazın