Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden emojili bardak altlığı yapımı kolay bir keçe tasarım çalışması olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Son dönemlerde keçe bardak altlığı kullanımı oldukça yaygın. Keçe ısıya dayanıklı bir malzeme olduğu için bardak altlığı, nihale ve supla yapımı için de oldukça idealdir. Farklı renk ve boyuttaki keçe bardak altlıkları şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de böyle güzel bardak altlıkları kullanmak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Emojili bardak altlığı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden bardak altlığı yapmak için uygulayabileceğiniz farklı tasarımlar mevcuttur. Bunlardan en kolay olanlarından birisi de emoji  yapmaktır. Evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar bile keçe ile emojili bardak altlığını hiç zorlanmadan yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe
 • Gözleri yapmak için biraz siyah keçe
 • Makas
 • İz sabunu ya da kalem
 • Yapacağınız bardak altlığına uygun boyutta yuvarlak bir kalıp
 • İğne ve iplik

Keçeden Nasıl Emojili Bardak Altlığı Yapılır?

Genelde emoji yapmak için sarı renk kullanılır fakat siz bu uygulamayı yapmak için istediğiniz her rengi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız kısa sürede çok güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

 • İlk olarak kalıp yardımı ile keçenin üzerine yuvarlağı çizin. Aynı şekilde bir yuvarlak daha çizin.
 • Sonrasında bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Bu parçalardan birine siyah keçeden kestiğiniz minik yuvarlak parçaları göz olarak dikin. Siyah ip ile ağız ve kirpikleri de yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada yaptığınız iki yuvarlak parçayı üst üste koyun ve kenarlarını dikerek birleştirin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra emojili bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli bardak altlığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken isteyenler emojilerin gözlerini mavi ya da yeşil olarak da yapabilirler.  Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. İsterseniz sevdiklerinize de emojili bardak altlığı yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Aynı uygulamayı emojili supla yapmak için de kullanmanız mümkün. Bu tür kolay çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden sizlerle paylaştığımız, keçeden çiçekli bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Siz de evde emojili bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz.

Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı
Keçeden Emojili Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial