Keçeden Dekoratif Şeker Yapımı

Keçeden Dekoratif Şeker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden dekoratif şeker yapımı evde en kolay yapılabilecek keçe tasarımı çalışmalarından birisi olarak ilginizi çekebilir. Keçe ile yapılan süsler son dönemde oldukça popüler. Keçeden yapılan kapı süsü, duvar süsü gibi birçok dekor ürünü bulunmaktadır. Dayanıklı bir malzeme olduğu için keçe ile yapılan dekoratif ürünler uzun süre güvenli bir şekilde kullanılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz keçe tasarım çalışmasını evde uygulayarak çok güzel şeker şeklinde süsler yapabilirsiniz. Bu rengarenk keçeden şekerleri çocuğunuzun odasında dekor ürünü olarak kullanabilir ya da evde doğum günü yapacağınız zaman bunlarla dikkat çekici bir süsleme yapabilirsiniz. Evde sıkılmadan vakit geçirirken rengarenk keçe şekerler yapmak isterseniz bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Gerekli olan malzemelerin listesini ve çalışma hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte keçe
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı ya da iğne, iplik

Keçe ile Nasıl Dekoratif Şeker Yapılır?

Keçeden şeker yapımı konusunda birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Keçeyi farklı şekillerde keserek birçok değişik tasarım yapmanız mümkün. Daha önce evde keçe ile herhangi bir çalışma yapmamış olsanız bile bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Her boyda keçe kumaştan şeker şeklinde süsleme yapılabilir. Elinizde başka çalışmalardan artan keçeler varsa bunları da şeker süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Siz de bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Keçeden yuvarlak, uzun ya da spiral şeklinde çok güzel şekerler yapılabilir.
  • Yapacağınız tasarıma karar verdikten sonra keçeden buna uygun boyut ve şekilde parçalar kesmelisiniz.
  • Son olarak bu parçaları birbirine silikon tabancası ile yapıştırarak ya da iğne, iplik ile dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Bu konuda iki farklı tasarımdan bahsetmek istiyoruz.
  • Keçeden uzun bir şeker yapmak isterseniz 3 farklı renkte şerit kesin. Bu şeritler 2 parmak kalınlığında ve aynı boyda olsun. Daha sonra bunları üst üste koyun. Parçaları kaydırmadan iki uçtan hafifçe bastırarak büzdürün. Bağlantı yerlerini yapıştırarak ya da dikerek keçeye şeker görünümü verebilirsiniz.
  • Bir diğer uygulamada ise keçeden aynı şekilde 3 tane kalın şerit kesin. Bu üç şeridi ortadan dışa doğru güzelce sarın ve bitiş yerini yapıştırarak ya da dikerek tutturun.
  • İsterseniz keçeden kare bir parça kesip bunun içine elyaf ya da kumaş doldurduktan sonra bunu şeker paketi gibi sararak kolayca şeker şeklinde süs yapabilirsiniz.

Evde keçe ile yapacağınız şeker süsleri bir tabağın içine koyarak bunları salon ya da oturma odanızda güzel bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Keçeden rengarenk şekerler yapıp bunları bir ipe geçirerek çok güzel süslemeler de yapabilirsiniz. Siz de evde keçeden şeker şeklinde süs yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, keçeden şekerli süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Dekoratif Şeker Yapımı
Keçeden Dekoratif Şeker Yapımı

Bir cevap yazın