Keçeden Çiçekli Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Çiçekli Bardak Altığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden çiçekli bardak altlığı yapımı kolay bir tasarım çalışması olduğu için isteyen herkes bunu evde deneyebilir. Keçe ile yapılan dekoratif ürünler hem şık hem de kullanışlı olduğu için son dönemlerde keçe supla, nihale ve bardak altlıkları da oldukça popüler. Biz de fırsat buldukça keçe kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler paylaşıyoruz. Bugün de bu uygulamalardan birisi olan keçeden çiçekli bardak altlığı yapımından bahsetmek istiyoruz. Evde bu çalışmayı yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Keçeden Çiçekli Bardak Altlığı Yapımı

Çiçekli bardak altlığı yapmak sizin için keyifli bir uğraş olabilir. Keçe ile yapacağınız rengarenk bardak altlıkları sayesinde misafirlerinize içecekleri daha şık bir şekilde ikram edebilirsiniz. İşin en güzel tarafı  evde bardak altlığı yaparken bunun boyutuna kendiniz karar veriyor olmanız.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte keçe
 • Çiçek kalıbı
 • Çizim sabunu ya da kalem
 • Makas
 • İğne ve siyah iplik
 • İnce bir kurdele

Keçeden Çiçekli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise hemen bardak altlığını yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk önce çiçek kalıbını keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından çizim sabunu ya da kalem ile geçin. Bu şekilde çiçeği çizdikten sonra diğer keçeye de bunun ortasını kaplayacak büyüklükte bir yuvarlak çizin.
 • Çiçekli bardak altlığı bu iki parçadan oluşuyor. Şimdi sıra geldi bunları birleştirmeye.
 • Hazırladığınız çiçek şeklindeki parçanın üzerine yuvarlak olanı koyun ve sonrasında iğne, iplik ile dikerek ağız ve gözleri yapın. Bu aşamada dikerek büyük bir ağız yaparsanız iki parça birbirini iyi tutacağı için ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.
 • Son olarak kurdele ile minik bir fiyonk yapın ve bunu da çiçeğin üst tarafına dikerek sabitleyin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçeden çiçekli bardak altlığı yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz renkte çok güzel çiçekli bardak altlıkları yapabilirsiniz. Yapacağınız 6’lı ya da 12’li bardak altlıklarını kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz keçe ile yapacağınız bardak altlığında çiçek yerine başka figürler de kullanabilirsiniz. Siz de keçeden kolay bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Evde bu tür tasarımlar yapmaktan hoşlanıyorsanız, keçe ile kalpli bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Çiçekli Bardak Altığı Yapımı
Keçeden Çiçekli Bardak Altığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial