Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Keçeden Baykuş nasıl yapılır? diye merak edenler için sorunun cevabı olabilecek çalışmalardan örnekleri bu yazımızda paylaşıyoruz. Günümüzde birçok bayan hobi ya da ek gelir amaçlı evde keçe tasarım yapmaktadır. Keçe kullanılarak yapılan dekoratif ürünler hem şık hem de uzun süre kullanıma elverişli olduğu için çoğunluğun tercihi bu yöndedir. Keçe tasarım yaparken çiçek ve hayvan figürleri sıkça kullanılmaktadır. Bugün size anlatacağımız keçeden baykuş yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Siz de evde keçe ile güzel bir baykuş yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır?

Evde keçe ile baykuş yapmak için istediğiniz renkte keçe kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım olması ve şeklin belirginliği açısından birkaç farklı renkte keçe kullanmayı tercih edebilirsiniz. Keçe dışında çizim yapmak için iz sabunu ya da kalem, yapacağınız tasarıma uygun boyutta bir baykuş kalıbı ve makas gerekmektedir. Keçe parçaları birbirine eklemek için yapıştırıcı ya da iğne ve iplik kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Keçe baykuş yapmak için kalıba ihtiyacınız varsa daha önceden paylaştığımız baykuş kalıpları yazımızdaki görseller bu konuda işinize yarayabilir. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonrası sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalmış.

Keçeden Baykuş Yapımı

Keçeden baykuş yapmak için ilk olarak istediğiniz büyüklükte bir baykuş çizerek bunu makas ile kesin. Daha sonra aynı ya da farklı renklerde keçe kullanarak ayak, kanat, gaga ve tüylerini yapıp bu parçaları da yerlerine dikerek tutturun. Son olarak keçe ve düğme kullanarak baykuşun gözlerini de yaparak uygulamayı tamamlayın. Bu şekilde birkaç tane farklı boyutta keçe baykuş yapıp bunları birbirine ekleyerek güzel bir duvar süsü yapmak mümkün.

Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır
Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır

Dikiş dikmeyi bilmeseniz de keçe baykuş yapabilirsiniz. Parçaları birleştirmek için silikon tabancası kullanarak aşağıdaki gibi sevimli baykuşlar yapmanız mümkün.

Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır-1
Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır-1

Evde keçe baykuş yapmak uygun malzemeleri ve doğru yöntem kullanıldığı zaman oldukça kolaydır. İsterseniz baykuşu iki parça halinde yapabilir, bu parçaları birbirine dikerek içlerine elyaf doldurabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde çocuğunuz için keçeden baykuş oyuncak yapabilirsiniz. İsterseniz bu uygulama ile keçeden dekoratif yastıklar da yapmanız mümkün.

Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır-2
Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır-2

Aşağıda gördüğünüz gibi keçe baykuşlar yaparak bunları bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Bunun için keçe ile istediğiniz boyutta düz bir baykuş yaparak bunun üzerine beyaz keçe ile bir parça yapmanız yeterli. Baykuşa yapıştıracağınız oyuncak gözler sayesinde daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Böyle sevimli bir baykuş çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanılabilir.

Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır-3
Keçeden Baykuş Nasıl Yapılır-3

Bu yazımızda keçeden baykuş yapımı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bu kolay çalışmalardan ilham alarak evde çok güzel keçe baykuşlar yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial