Keçeden Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden Bardak Altlığı
Sosyal medyada paylaş

Keçeden bardak altlığı yapımı ile misafirlerinize içecekleri daha şık bir şekilde ikram edebilirsiniz. Keçe birçok hobi ve el işi çalışmasında kullanılan bir kumaş olarak bu uygulamada da karşımıza çıkıyor. Bardak altlığı günümüzde oldukça sık kullanılan bir servis ürünü olmasının yanı sıra aynı samanda şık bir dekor ürünüdür. Plastik, ahşap, keçe, örgü, dantel ve kumaş gibi birçok bardak altlığı modelini hazır olarak satın alabilirsiniz. Bizim size önerimiz bunu satın almak yerine kendiniz yapmanız. Evde bardak altlığı yapımı ile ilgili pek çok kendin yap çalışması mevcuttur. Önceki konularımızda sizlerle değişik malzemelerle yapılan çeşitli çalışmaları paylaştık. Bugünkü konumuz olan keçeden bardak altlığı yapımı da hesaplı malzemelerden oluşan ve herkesin rahatlıkla yapabileceği çok kolay bir çalışma. Evde keyifli vakit geçirirken servis için kullanabileceğiniz şık bardak altlıkları yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve konunun detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler

 • 3 farklı renkte keçe kumaş
 • Falçata
 • Makas
 • Toplu iğne
 • Silikon tabancası

Bu kolay ve eğlenceli çalışma dikkatinizi çektiyse, keçeden bardak altlığı nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Bardak altlığı yapımı için üç renkten oluşan yuvarlak parçalara ihtiyacımız var. İlk olarak bunları yapmakla işe başlıyoruz.

 • Keçeleri ince uzun şeritler halinde kesin. Bu şeritler serçe parmağı kalınlığında olmalı.
 • Daha sonra yuvarlak yapmak için 3 farklı renkteki keçeden şeridi üst üste koyun. Şeklin düzgün olması ve rahatça sarabilmek için parçaların hepsini aynı hizada koymayın. 2 ve 3. şeridi biraz daha aşağıya yerleştirin.
 • Bunları toplu iğne ile tutturarak rulo şeklinde sarın.
 • Bitiş noktasını yapıştırarak sabitleyin.
 • Bu şekilde istediğiniz sayıda yuvarlak yapabilirsiniz.
 • Keçe kumaşlardan herhangi birisinden bir parçayı taban olarak kullanmak üzere kesin. İsteğinize göre kalp, yuvarlak, kare veya dikdörtgen yapabilirsiniz.
 • Tabanı kesip çıkardıktan sonra yaptığınız yuvarlak şekilleri bunun üzerine silikon tabancası ile güzelce yapıştırın.

Yapışkan kuruduktan sonra bardak altlığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı yöntemi kullanarak nihale de yaparak bunu bardak altlıklarınızla takım olarak kullanabilirsiniz. Bu çalışmada 3 farklı renk kullanılmış fakat isteyenler tek renk olarak da yapabilirler. Elinizde farklı renkte keçe kumaşlar varsa bunları da bardak altlığı yapımı için kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Kendi el emeğinizle şık bardak altlıkları yapmak isterseniz aşağıda, keçeden bardak altlığı yapımı resimli anlatım veriyoruz. Buradan çalışmanın tüm ayrıntılarını inceleyerek, kolay bir şekilde kendi tasarımınız olan dekoratif bardak altlığı yapabilirsiniz.

keceden-bardak-altligi-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial