Keçe ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı

Keçe ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ve tuvalet kağıdı rulosu ile kalemlik yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Tuvalet kağıdı rulosu kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bazen karton rulolar kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Elinizde çok sayıda tuvalet kağıdı rulosu biriktiyse bunlardan güzel bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Son dönemlerde tuvalet kağıdı rulosu ve keçe dekoratif ürün yapımında sıkça kullanıldığı için biz de bugün böyle bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz.

Keçe ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı

Evde karton rulodan kalemlik yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Sizin tek yapmanız gereken karton ruloları makas ile uygun şekilde kesmek ve bunların üzerini kapladıktan sonra birbirine tutturmak. Keçe ve tuvalet kağıdı rulosu ile kalemlik yapımı diye başlık kullandık fakat uygulamanın yapımında keçe yerine eva ya da el işi kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 6-7 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Keçe ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ile güzel bir kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulolarını dik olarak tutun ve bunların yarısına kadar makas ile 4 tane kesik yapın. Bu kesiklerin eşit aralıkta olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Sonraki aşamada bu karton ruloların üzerini istediğiniz renkte keçe ya da eva ile kaplayın.
  • Kapladığınız ruloları kesik olan yerlerinden birbirine geçirin.
  • Keçelerin birisinden tüm ruloları kaplayacak büyüklükte bir parça kesin. Bu parçanın etrafını girintili çıkıntılı olarak keserek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Son olarak birbirine eklediğiniz tuvalet kağıdı rulolarını keçeye yapıştırarak tutturun.
  • Keçe ya da eva ile tuvalet kağıdı rulolarından biraz daha büyük bir rulo yapın ve bunu da diğer ruloların önüne yapıştırın. Tüm bu aşamalardan sonra kalemlik yapımı tamadır, içine kalemleri ve diğer malzemeleri yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz tuvalet kağıdı rulolarının üzerini kaplamak yerine istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Ruloların hepsine aynı renk kaplama ya da boya yapabileceğiniz gibi dilerseniz her birini farklı renklerde de yapabilirsiniz. Karton ile kolay kalemlik yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz. Bu tür kolay geri dönüşüm çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, karton kutudan kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçe ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı-1
Keçe ve Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kalemlik Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial