Keçe Toplarından Paspas Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Keçe toplarından paspas yapımı, örgü örmeyi bilmeyen bayanların da evlerinin dekorunu güzelleştirecek paspaslar yapmalarına yardımcı olur. Farklı renk ve boyutlardaki keçe toplar birçok hobi çalışmasında kullanılmaktadır. Bugün bu rengarenk topların nasıl paspasa dönüşeceği konusunda size bilgiler veriyoruz. Evde canınız sıkılıyorsa, keyifli vakit geçirmek ve stres atmak için bu güzel projeyi yapmayı deneyebilirsiniz. Salon, çocuk odası, oturma odası, mutfak hatta banyoda bu paspasları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kendi el emeğinizle yapacağınız dekoratif bir ürün ile evinizi daha şık bir hale getirmek isterseniz yapım aşamasının detaylarını ve gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk ve boyutta keçe topları
  • Misina ipi
  • İğne
  • Makas

Keçe Toplarından Paspas Nasıl Yapılır?

Bu keyifli çalışmayı uygulamak isteyenler için keçe toplarından paspas nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek ip uçlarını aşağıda paylaşıyoruz. Yapım aşamasına geçmeden önce keçe toplarını nereden alacağını bilmeyenler için bu konuyu da aydınlatalım. Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve boyutta keçe topunu paketler halinde satın alabilirsiniz. Bunlardan paspas yapılacağı için biraz büyük olanlarını tercih etmenizde fayda var.

  • İlk önce keçe toplar ile yapacağınız paspasın rengini, şeklini ve boyutunu belirlemekle işe başlayın. Genelde keçe toplar ile yuvarlak paspas modelleri yapılsa da, siz kare, dikdörtgen ya da daha farklı şekiller de tercih edebilirsiniz.
  • Yapacağınız paspasın rengine karar verdikten sonra modelinize uygun bir şekilde keçe topları birbirine sabitlemeniz gerekiyor. Bunun için misina ipi ve iğneyi kullanarak topları birbiri ile düzgünce birleştirin.
  • Tüm keçe topları birleştirdikten sonra dekoratif paspası hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Keçe top ile paspas yapımı dışında yolluk, klozet takımı ve halı gibi başka tasarımlar da yapabilirsiniz. Bu renkli puf puf topları birleştirerek sandalye ya da koltuk kaplaması olarak da kullanabilirsiniz. Uygulama sonrasında elinizde kalan topları da yuvarlak olacak şekilde birleştirip, duvar süsü yaparak değerlendirebilirsiniz.

Keçe toplarından paspas yapımı pratik ve eğlenceli bir çalışma olduğu için herkes keyif alarak yapabilir. Yapacağınız çalışmada size fikir vermesi için aşağıda keçe toplarından yapılmış paspas örnekleri paylaşıyoruz. Siz de biraz dikkat ve özenle bu şekilde güzel tasarımlar yapabilirsiniz.

kece-toplarindan-paspas-1jpg kece-toplarindan-paspas-2jpg kece-toplarindan-paspas-3jpg kece-toplarindan-paspas-4jpg kece-toplarindan-paspas

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial