Keçe Topları ile Neler Yapılabilir?

Sosyal medyada paylaş

Keçe topları ile neler yapılabilir? diye merak ettik ve araştırmalarımızın sonucunda birbirinden güzel tasarımlarla karşılaştık. Keçe topları yuvarlak şekilleri ve rengarenk çeşitleri ile son dönemlerde birçok el işi projesinde kullanılmaktadır. Keçe toplarını birbirine dikerek ya da yapıştırarak çok güzel bardak altlığı ve nihaleler yapılmaktadır. Daha önceden keçe toplarından bardak altlığı yapımı ve keçe toplarından nihale yapımı konularında örnek çalışmaları sizlerle paylaşmıştık. Keçe topları kullanılarak rengarenk kare, dikdörtgen ve yuvarlak paspaslar da yapılmaktadır. Bu konuyu da önceden sizlerle paylaşmıştık.

Yukarıda saydıklarımızın dışında keçe toplarından kolye ve çanta gibi aksesuarlar da yapılabilir. Bu konudaki örnek çalışmaları aşağıda görebilirsiniz. Rengarenk keçe toplar birbirine dikilerek yuvarlak bir şekil oluşturulduğunda bunlardan çok güzel kapı ve dekoratif duvar süsleri yapılabilir. Keçe toplarından takı kutusu yapımı ile ilgili bir örneği de aşağıdaki galeride görüyorsunuz. Resimlerin arasında bir tane de keçe topları ile eşya yenileme çalışması var. Eski bir sandalyenin üzeri renkli keçe topları ile kaplanarak çok güzel bir tasarım oluşturulmuş. Siz de böyle bir uygulama yapmak isterseniz keçe toplarını bir iğne yardımı ile ipe geçirerek bunları sandalyeye uygun boyutta bir minder haline getirdikten sonra yapıştırarak veya bir ip ile sandalyeye tutturarak sabitleyebilirsiniz.

Galerideki projelerin dışında keçe toplarını düz bir şekilde ipe dizerek bunlardan çok güzel kapı perdesi de yapabilirsiniz. Rengarenk keçe toplarını bir ipe geçirdikten sonra bunları düz bir tahta parçasına monte ederek çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bunu düz ya da uzunlu kısalı bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Keçe toplarından kare, yuvarlak ya da dikdörtgen suplalar yaparak, yemek servislerinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde keçe topları ile yapılan tasarımlar hakkında ilham verebilecek bazı örnekleri paylaşıyoruz. İlginizi çeken resmin üzerini tıklayarak daha yakından inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial