Keçe Topları ile Balon Süsleme

Keçe Topları ile Balon Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Keçe topları ile balon süsleme çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Doğum günü partisi ve diğer özel günlerde süsleme yapmak için genelde balon kullanılmaktadır. Balon her yerde rahatlıkla bulunan ve ekonomik bir malzeme olmasının yanı sıra balon ile yapılan süslemeler de çok hoş olmaktadır. Evde yapacağınız kutlamalarda günün özelliğine uygun bir süsleme yapmak istiyorsanız keçe topları ve balonlar ile bu isteğinizi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Bu pratik uygulama çok fazla vaktinizi almayacağı için diğer hazırlıkları yapmak için de yeterli zamanınız kalacaktır. Bu önerimiz dikkatiniz çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Balon
  • Keçe topları
  • Yapıştırıcı

Bu tür süslemeler için istediğiniz renkte balon kullanabilirsiniz. Beyaz ya da şeffaf balonlarda yapılan süslemenin daha belirgin olacağını hatırlatmak istiyoruz. Keçe toplarını hobi malzemeleri satan yerlerde ve kırtasiyelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu minik toplar paketler halinde satıldığı için ihtiyacınız kadar alabilirsiniz.

Keçe Topları ile Nasıl Balon Süslenir?

Keçe topları ile süsleme yapmak çok kolay olduğu için bu uygulamayı evde keyif alarak yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için büyük boy balonları tercih ederek daha şık bir tasarım oluşturmanız mümkün. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan çalışmanın yapım aşamasını anlatmaya geçelim.

  • Süsleme yapmak için kullanacağınız tüm balonları güzelce şişirmekle işe başlayın.
  • Balonların hepsini şişirdikten sonra bunların üzerine keçe toplarını istediğiniz şekilde yapıştırabilirsiniz. Güzel bir görünüm oluşması için balonların üzerine çok fazla keçe top yapıştırmamanızı tavsiye ediyoruz.
  • Balonların hepsini bu şekilde süsledikten sonra uçlarına ip ya da naylon kurdele takarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı farklı malzemeler kullanarak da yapmanız mümkün. Örneğin balonların üzerine el işi kağıtları ile minik puantiyeler yaparak bunları da yapıştırabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan keçeler varsa bunlardan yapacağınız çiçek ve kalp gibi minik figürlerle de balonları süsleyebilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki tüm süsleme malzemelerini değerlendirme imkanınız olabilir. Özel günlerde evinizi güzelleştirmek isterseniz size bu konuda ilham vermesi için aşağıda balon süslemesi hakkında güzel bir örnek paylaşıyoruz.

Keçe Topları ile Balon Süsleme
Keçe Topları ile Balon Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial