Keçe ile Nasıl Kelebek Yapılır

Keçe ile Nasıl Kelebek Yapılır?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/kece-ile-nasil-kelebek-yapilir/
Pinterest

Keçe ile nasıl kelebek yapılır? sorusunun cevabını ve bu konuda uygulayabileceğiniz en pratik yöntemleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Günümüzde pek çok bayan hobi ya da ek gelir olarak evde keçe tasarım ile uğraşmaktadır. Farklı renkteki keçelerle supla, bardak altlığı, duvar süsü, kapı süsü, sarkaç süs, cüzdan, kalemlik ve birçok dekoratif süs yapılmaktadır. Bu çalışmalardan örnekleri keçe kategorimizde bulabilirsiniz. Yapılan tasarımların çoğunda çiçek, kalp ya da kelebek gibi figürler kullanılmaktadır. Bu nedenle biz de evde keçe tasarıma yeni başlayanların işini kolaylaştırmak için keçe kelebek yapımından bahsetmek istiyoruz. Kolay bir şekilde rengarenk kelebekler yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçe ile Kelebek Yapımı

Keçeden kolay kelebek yapmak için öncelikle kelebek şablonu, keçe ve makasa ihtiyacınız vardır. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte keçe bulabilirsiniz. Elinizde kelebek yoksa aşağıdaki kelebek şablonunun çıktısını alıp bunu bir kartona çıkarabilirsiniz.

Kelebek Şablonu
Kelebek Şablonu

Kelebek şablonunu keçenin üzerine yerleştirdikten sonra üzerinden bir kalem ile geçerek deseni keçeye çıkarabilirsiniz. Daha sonra bunu makas ile keserek kolayca kelebeği yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz renkte ve istediğiniz kadar kelebek yapmanız mümkün. Bu şekilde kelebek biraz sade görüneceği için isterseniz bunu süsleyerek daha güzel bir hale getirmeniz mümkün.

Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-1
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-1

Yaptığınız keçe kelebeğin ortasına ince bir şerit takarak hafifçe büzdürebilirsiniz. Böylece kelebek daha hoş görünecektir.

Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-2
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-2

Kelebeği süslemek için inci görünümlü boncuklar kullanabilirsiniz. Bu boncukları kelebeğin kanatlarının arasına dikerek zarif ve şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-3
Keçeden Kolay Kelebek Yapımı-3

İsterseniz keçe ile bir büyük bir de küçük kelebek yaparak bunları üst üste yapıştırabilirsiniz. Böyle bir uygulama yaptığınızda dikeceğiniz inci görünümlü boncuk sayesinde ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz.

Keçeden Kelebek
Keçeden Kelebek

Keçe ile kolay kelebek yapmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatım bu konuda çok işinize yarayabilir. Bu pratik yöntemi uygulayarak yapacağınız kelebeği toka ve taç süslemesinde kullanabilirsiniz.

Keçe ile Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
Keçe ile Kelebek Yapımı Resimli Anlatım

Evde keçe ile kelebek yapmak isterseniz bu yazımızda bahsettiğimiz yöntemlerden hangisi kolayınıza geliyorsa onu kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçalar varsa bunları da kelebek yaparak değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir