Keçe ile Kolay Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile kolay kalp yapımı isteyen herkesin yapabileceği kolay bir uygulamadır. Keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar ilk olarak kalp, çiçek, yıldız gibi basit figürler yapmakla işe başlayabilirler. Bu şekilde gerekli deneyimi kazandıktan sonra daha zor uygulamaların da üstesinden gelmek mümkündür. Bugün size bahsedeceğimiz keçe kalp yapımı da bu kolay çalışmalara güzel bir örnektir. Keçe ile kolay kalp yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Keçe ile Kolay Kalp Yapımı

Keçe ile yapılan kalp figürleri anahtarlık, sarkaç süs ve daha birçok dekoratif süs yapımında kullanılabilir. Evde keçe tasarımla uğraşıyorsanız elinizde başka çalışmalardan artan küçük keçe parçaları bulunabilir. Keçeden kalp yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde kısa sürede istediğiniz sayıda keçeden kalp yapmak mümkündür. Yaptığınız bu figürleri birbirine ekleyerek istediğiniz uzunlukta dekoratif süsler yapabilirsiniz. Kalp figürünü keçe tasarımlarda kullanmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden kalp figürlü bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte keçe
 • Kalp şablonu
 • İz sabunu
 • Makas
 • İğne ve iplik
 • Biraz elyaf

Uygulamanın yapımında aşağıda paylaştığımız kalp şablonunu kullanabilirsiniz.

Keçe ile Kalp Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeleri temin ettiyseniz keçe kalp yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak kalp şeklindeki kalıbı keçenin üzerine yerleştirin ve etrafından iz sabunu ya da kalem ile geçerek çizimi yapın.
 • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde 2 tane parça hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada parçaları birleştirerek kalp yapılıyor. İki parçayı üst üste koyun ve kenarlardan iğne, iğlik ile dikin.
 • Dikerken küçük bir açıklık bırakın ve buradan parçaların arasına elyaf doldurarak kabarık durmalarını sağlayın. Sonrasında kalan açıklığı da dikin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçe kalp yapımı tamamlanmış oluyor.

Keçe kalp yaparken isterseniz her iki tarafını farklı renklerde yaparak kalbi çift taraflı olarak da kullanabilirsiniz. Tek bir keçe kalp yaptıysanız buna anahtarlık halkası geçirebilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak istediğiniz büyüklükte keçe kalpler yapmanız mümkün. İsterseniz orta büyüklükte bir kalp yaparak bunu iğnelik olarak da kullanabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı evde yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda, keçe ile kalp yapımı hakkında örnek bir uygulama paylaşıyoruz.

Kalp Şablonu-1
Kalp Şablonu-1
Keçe ile Kolay Kalp Yapımı
Keçe ile Kolay Kalp Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial