Keçe ile Kelebek Yapımı Resimli Anlatım

Keçe ile Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile kelebek yapımı resimli anlatım sayesinde evde hiç zorlanmadan çok güzel kelebekler yapabilirsiniz. Keçe birçok kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Keçe tararım yaparken en çok kullanılan figürler arasında çiçek, kelebek ve kalp bulunmaktadır. Bu figürler tek başına ya da süsleme amacı ile sıkça kullanılır. Çiçek ya da kelebek yapmak için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. Bu konudaki örnek çalışmaları sizlerle her fırsatta paylaşıyoruz. Evde keçe tasarım yapmaya yeni başlayanlar henüz yeterli beceriye sahip olmadıkları için bu tür uygulamaları yaparken zorlanabilirler. Bugün sizlerle paylaşacağımız keçeden kelebek yapımı ise çok kolay olduğu için ilk denemede bile zorlanmadan yapabilirsiniz. Bu pratik çalışmayı evde denemek isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte keçe
 • 2 farklı büyüklükte yuvarlak obje
 • Kalem
 • Makas
 • Toplu iğne
 • Bir ip ya da ince kurdele

Malzeme listesinde belirttiğimiz gibi 2 farklı büyüklükte yuvarlak obje gerekiyor. Bu objeler kullanılarak keçenin üzerine yuvarlaklar çizilecek, bunlar kesildikten sonra kelebek kanadı yapımında kullanılacak. Bu nedenle obje seçimini ona göre yapmalısınız.

Keçe ile Nasıl Kelebek Yapılır?

Keçe kelebek yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için bu çalışmayı evde keyif alarak yapabilirsiniz. Evde kolay kelebek yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • İlk olarak yuvarlak objeler yardımı ile keçenin üzerine yuvarlak şekiller çizin.
 • Daha sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Keçelere kelebek şekli vermek için bunların büzdürülmesi gerekiyor. Bunun için küçük ve büyük yuvarlak parçayı tam ortasından toplu iğneye geçirin.
 • Böylece kelebek ana hatları ile ortaya çıkmış oluyor.
 • Son aşamada toplu iğneyi dikkatli bir şekilde çıkarın ve bunun yerine ip ya da ince bir kurdele bağlayarak uygulamayı tamamlayın. Bunu yaparken ortaya bağlayacağınız aksesuarı sıkı bir şekilde dolamanız gerektiğini unutmayın.
 • Yapmış olduğunuz bu sevimli keçe kelebeği isterseniz arkasına küçük bir çengelli iğne ya da toka geçirerek kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde kızınız için çok güzel tokalar yapabilirsiniz. Böyle sevimli bir kelebek dekor ürünü yapımında ve tasarlanan keçe parçaların süslemesinde kullanılabilir. Ayrıca böyle zarif bir kelebek perde süsü olarak da çok işe yarayacaktır. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa, keçeden kolay kelebek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde keçe ile kelebek yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda çalışmanın resimli anlatımını paylaşıyoruz.

Keçe ile Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
Keçe ile Kelebek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial