Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile kalpli bardak altlığı yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görülse de aslında oldukça kolaydır. Keçe, bardak altlığı ve birçok dekoratif ürün yapımında kullanılan bir malzemedir. Günümüzde keçe ile çok güzel nihale, supla ve bardak altlıkları yapılmaktadır. Keçe kategorimize bu konuda birçok örnek bulabilirsiniz. Keçe bardak altlıkları hem şık hem de kullanışlı olduğu için biz de bugün sizlerle kalpli bardak altlığı yapabileceğiniz bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Kolay bir tasarım çalışması olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Bardak altlığı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Keçeden bardak altlığı yapmak daha önceden bu tarz bir çalışma yapmamış olanlara zor gelebilir. Az sonra size bahsedeceğimiz pratik uygulama sayesinde hiç zorlanmadan çok güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve resimli anlatımı aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz 2 renkte keçe
  • Cetvel
  • İz sabunu
  • Makas
  • Yapıştırıcı ya da iğne ve iplik

Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise bardak altlığını yapamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak keçelerden birinin üzerine cetvel yardımı ile 3 parmak genişliğinde, uzun bir şerit çizmekle işe başlayın. Bu şerit ikiye katlanarak kalp yapılacağı için uzunluğunu ona göre ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra bunun üzerine eşit aralıklarla 3 tane dikey çizgi yapın. Bunu yaparken üstten biraz boşluk bırakmayı unutmayın.
  • Diğer keçeye de aynı işlemi uyguladıktan sonra çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin. Böylece elinizde 2 farklı renkte keçe şerit olacak.
  • Bu şeritleri ortadan ikiye katlayın ve yukarı taraflarından yapıştırıcı ile tutturun ya da iğne iplik ile dikin.
  • Son olarak bu iki şeridi birbirinin içinden bir alt, bir üst olacak şekilde geçirin. Diğer sırada da tam tersi bir üst, bir alt olarak geçirin.
  • İki şeridi bu şekilde birbirine geçirdiğinizde uygulamanın sonunda ortaya çok güzel bir kalpli bardak altlığı çıkacaktır. Tasarımı size ait olan bu güzel bardak altlığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde evde istediğiniz renkte çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. İsterseniz keçenin üzerine aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi farklı şeritler çizerek değişik tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Uygulamayı yaparken şeritleri çift kat olarak kullandığınız için bardak altlığı daha kabarık ve güzel görünecektir. Siz de evde keçe ile kolay bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız kalıp örnekleri ve resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde bu tarz tasarım çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız renkli keçe bardak altlığı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keçeden Kalpli Bardak Altlığı
Keçeden Kalpli Bardak Altlığı
Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı
Keçe ile Kalpli Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial