Keçe ile Desenli Bant Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Keçe ile desenli bant yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Desenli bant süsleme ve dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılmaktadır. Günümüzde kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve desende bant bulabilirsiniz. İsterseniz desenli bandı dışarıdan almak yerine bunu evde kendinizde yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde keçe ile desenli bant yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Keçe ile Desenli Bant Yapımı

Evde desenli bant yapmak için kağıt, naylon ve kumaş kullanabilirsiniz. Kumaş ile desenli bant yapmak isterseniz bunun için kestiğinizde kenarları açılmayan kumaşları tercih etmeniz gerekiyor. Kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan keçe de bu tür kumaşlardan olduğu için desenli bant yapmak için kullanabilirsiniz. Evde keçe tasarım ile uğraşıyorsanız bu uygulama sayesinde elinizdeki artık keçe parçalarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde keçeden desenli bant yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Keçe ile Desenli Bant Yapımı-1
Keçe ile Desenli Bant Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte keçe
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Keçe ile Desenli Bant Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise keçe ile desenli bant yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile keçeden istediğiniz uzunlukta bir şerit kesin.
  • Hazırladığınız keçe şeridin üzerine çift taraflı bandı güzelce yapıştırın.
  • Daha sonra makas ile kenarlardaki fazlalıkları dikkatli bir şekilde kesin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra keçe ile desenli bant yapımı tamamlanmış oluyor. Arkadaki kağıdı çıkararak bandı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renk ve uzunlukta keçe desenli bant yapabilirsiniz. Keçeden desenli bantları cam ve ahşap yüzeyleri süslemek için kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda keçe ile desenli bant yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı uygulamayı keçe yerine başka kumaş ya da kurdele kullanarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Farklı malzemeler kullanarak desenli bant yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde desenli bant nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Keçe ile Desenli Bant Yapımı Resimli Anlatım
Keçe ile Desenli Bant Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial