Keçe Kalıpları ile Nasıl Çiçek Yapılır

Keçe Çiçek Kalıpları ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/kece-cicek-kaliplari-ile-nasil-cicek-yapilir/
Pinterest

Keçe çiçek kalıpları ile nasıl çiçek yapılır? başlığı altında evde keçe çiçek yapımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Keçe çiçekler şık görünümler, neden  ile ev dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Bu çiçeklere telden saplar takarak bir vazoya koyarak yapay çiçek olarak kullanabilirsiniz. Keçe ile yapacağınız çiçekler kapı süsü ve duvar süsü gibi dekoratif süslerin yapımında da işinize yarayacaktır. Yapacağınız keçe tasarımların daha şık görünmesi için de keçe çiçeklerle süsleme yapmanız mümkün. Evde keçe çiçek yapmak için çiçek kalıpları kullanılmaktadır. Bu konudaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Keçe Çiçek Kalıpları ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Keçe çiçek kalıpları farklı şekillerde olabilir. Kolay çiçek yapmak için genede tek parça halinde basit çiçek kalıpları kullanılır. Bu tür tasarımlar şık olsalar da bazı çalışmalar için çok sade kaçabilirler. Keçe tasarım konusunda ilerlemek isterseniz biraz daha gösterişli çiçekler yapmayı deneyebilirsiniz. Bazı keçe çiçekleri gördüğünüzde bunları yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. İşte bu noktada keçe çiçek kalıpları devreye girmektedir.

Kalıp Kullanarak Keçe Çiçek Yapımı

Yapacağınız keçe çiçeğin güzel olması için kalıp kullanmanız gerekiyor. Genelde bu kalıplar aşağıdaki gibi spiral şeklinde olmaktadır. Bu tarz kalıplar sayesinde evde çok güzel keçe çiçekler yapmanız mümkün. Bunun için ilk olarak bir kağıda düz ya da kenarları tırtıklı bir spiral şekli çizmelisiniz. Sonrasında bunu karbon kağıt yardımı ile keçenin üzerine çıkarmanız gerekiyor. Keçenin üzerine şekli çıkarmak için iz sabunu ya da kalem kullanabilirsiniz. Eğer çizim yapma yeteneğiniz yoksa daha önceden paylaştığımız, keçe çiçek kalıpları yazımıza göz atarak oradaki örnekler arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Keçe Çiçek Kalıpları
Keçe Çiçek Kalıpları

Bir sonraki aşamada çizdiğiniz çizgilerin üzerinden makas ile geçerek aşağıdaki gibi keçeyi şekillendirmelisiniz.

Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı
Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı

Keçeyi içten dışa doğru dikkatli bir şekilde sardığınızda ortaya çok güzel bir çiçek çıkacaktır.

Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı-1
Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı-1

Keçeyi sardıktan sonra bunun açılmaması için alt tarafından dikebilir ya da silikon tabancası yardımı ile yapıştırabilirsiniz.

Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı-2
Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı-2

Çiçek kalıpları sayesinde evde keçe çiçek yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek.

Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı-3
Keçe Çiçek Kalıpları ile Çiçek Yapımı-3

Bu yazımızda keçe kalıpları ile evde keçe çiçek yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de keçe ile rengarenk çiçekler yapmak isterseniz bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir