Kavanozdan Limonata Takımı Yapımı

Kavanozdan Limonata Takımı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kavanozdan limonata takımı yapımı keyif alarak uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm projesidir. Günümüzde cam şişe ve kavanozlar içindekiler bittikten sonra farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Cam ürünler daha sağlıklı ve dayanıklı olduğu için bu tür çalışmalar sıkça uygulanmaktadır. Elinizde boş şişe ve kavanoz varsa sizlerle paylaşacağımız çok kolay projeyi uygulayabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu limonata takımını evde kullanabileceğiniz gibi pikniğe ya da denize giderken de içine meyve suyu ve limonata gibi içecekleri koyabilirsiniz. Bu projeyi denemek isteyenler kavanozdan limonata takımı yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve projenin resimli anlatımını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane cam şişe
 • 2 tane kapaklı küçük cam kavanoz
 • İstediğiniz renkte cam boyası
 • Sünger ( boyayı sürmek için )
 • Kavanoz kapaklarını boyamak için sprey boya
 • Şişenin üzerine desen çıkarmak için şablon
 • 2 tane pipet

Üzerindeki desenin belirgin bir şekilde çıkması için renkli olmayan şişelerden kullanabilirsiniz.

Kavanozdan Limonata Takımı Nasıl Yapılır?

Kavanozdan limonata yapımı 2 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada şişenin üzerine desen uygulaması yapılır. İkinci aşamada ise kavanozların kapaklarına pipetin geçeceği kadar delik açılır ve bu kapaklar boyanır. Elinizde hazır şablon yoksa kendiniz istediğiniz desende bir şablon yapabilirsiniz. Kavanozdan limonata takımı nasıl yapılır? diye merak edenler bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirler.

 • Projenin yapımında kullanacağınız şişe ve kavanozların üzerinde yapışkanlı kağıt varsa bunları dikkatli bir şekilde çıkararak, güzelce temizleyin.
 • Şişenin üzerine şablonu yerleştirin ve süngere batırdığınız boya ile süslemeyi yapın. Boyadığınız şişe kururken siz de kavanozların kapaklarını boyamaya geçebilirsiniz.
 • Kavanoz kapaklarını sprey boya ile aynı ya da farklı renklere boyayın. Daha sonra bunları da şişenin yanında boyalarının kuruması için beklemeye alın.
 • Sürdüğünüz boyalar kuruduktan sonra içine limonata ya da meyve suyu koyarak limonata takımını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Düz cam kavanozların sadece kapaklarını boyayın. Bu şekilde içine koyduğunuz renkli sıvılar hoş bir görünüm oluşturacaktır. Tasarımı size ait olan şık görünümlü limonata takımını kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Evde yapacağınız pratik bir uygulama ile şık bir limonata takımına sahip olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız kavanozdan limonata takımı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Resimdeki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda sonuç sizi memnun edecektir.

  Kavanozdan Limonata Takımı YapımıKavanozdan Limonata Takımı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial