Geri Dönüşüm

Kavanozdan Cam Adam Yapımı

Kavanozdan Cam Adam Yapımı

Kavanozdan cam adam yapımı okul öncesi çocukların evde severek yapacakları bir uygulamadır. Cam kavanozlar birçok geri dönüşüm projesinde kullanılmaktadır. Yapılan bu çalışmalar sayesinde cam kavanozları atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bugün sizler için ilham verici bir çalışma yaptık. Mutfakta atılmayı bekleyen cam kavanozu sevimli bir bibloya dönüştürdük. Küçük çocuğunuz varsa bu çalışmayı yapmak ona ayrı bir keyif verecektir. Evde kavanoz adam yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam kavanoz
  • İstediğiniz renkte simli-yapışkanlı eva kağıdı
  • İstediğiniz renkte krapon kağıdı
  • Makas
  • Kullanılmayan bir çocuk çorabı

Uygulamanın yapımı için her boyutta cam kavanozu kullanmanız mümkün.

Kavanozdan Nasıl Cam Adam Yapılır?

Kavanozdan cam adam yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce kavanozun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmalısınız. Bunun için bir kabın içine ılık su ve deterjan koyun ve kavanozu bir süre bu karışımda bekletin. Daha sonra naylon bir bulaşık teli ile ovarak etiketi çıkarın. Cam kavanozu temizledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak krapon kağıdını elinizle parçalayarak küçük parçalara ayırın ve bu kağıtları kavanozun içine doldurun. Bu şekilde kavanozu boyamadan renkli bir görünüm oluşmasını sağlamanız mümkün.
  • Şimdi sıra geldi gözleri ve ağzı yapmaya. Bunun için simli eva kağıdından makas yardımı ile 3 tane üçgen parça kesin.
  • Kestiğiniz bu üçgen parçalardan 2 tanesini göz, diğerini de ağız olarak kavanozun üzerine güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde kavanoz adamı yaptıktan sonra kavanozun ağız kısmına da çorabı geçirerek şapka yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kavanozdan cam adam yapımı tamamlanmış oluyor.

İsterseniz uygulamayı yaparken kavanozun içini krapon kağıdı ile doldurmak yerine uygun büyüklükte el işi kağıdı kesip bunu kavanozun içine koyabilirsiniz. Başka çalışmalardan elinizde kalan kağıtlar varsa bunları makasla kırparak kavanozun içini doldurabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz kavanozun içini boncuklarla da doldurabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz cam adamın gözlerini eva kağıdı ile yapmak yerine oyuncak göz ya da düğme de kullanabilirsiniz. Okul öncesi çocukların severek yapacakları bir el işi çalışması arıyorsanız, aşağıdaki resimlerden ilham alabilirsiniz.

Kavanozdan Cam Adam Yapımı

Kavanozdan Cam Adam Yapımı

Kavanozdan Cam Adam Yapımı-1

Kavanozdan Cam Adam Yapımı-1

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

Dekorasyon, El İşleri, Geri Dönüşüm ve Hobi gibi konularda paylaşımlar yapan haber portalı

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top