Kavanoz ve İnce Çorap ile Mumluk Yapımı

Kavanoz ve İnce Çorap ile Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kavanoz ve ince çorap ile mumluk yapımı başlığı altında boş cam kavanoz ve ince çorapları değerlendirebileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evinizin dekoru için şık bir mumluğa ihtiyacınız varsa bunu kendinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeleri değerlendirerek güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kavanoz ve İnce Çorap ile Mumluk Yapımı

Evde cam kavanozdan mumluk yapmak için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak uygun boyutta bir kavanoz temin etmelisiniz. Sonrasında kavanozun üzerine boya ile şeritler ya da küçük desenler yapabilirsiniz. İsterseniz boyamak yerine desenli bant ile zevkinize göre süslemeler yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz cam kavanoza dantel ya da tül ile kaplama yapabilirsiniz. Evde kullanılmayan ince çorap varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kavanozdan Mumluk
Kavanozdan Mumluk

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • İnce çorap
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Tealight mum

Bunların dışında süsleme yapmak için kurdele, pul, boncuk ve küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Kavanozdan Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır?

Cam kavanozun üzerinde yapışkanlı kağıt varsa bunu ılık deterjanlı su ile yıkayarak temizleyin ve kavanozu kurulayın. Ön hazırlık aşamasının ardından dekoratif mumluk yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak çorabı makas yardımı ile kavanozun boyutuna uygun uzunlukta kesin. Bunu yaparken biraz fazlalık bırakmayı unutmayın.
  • Kavanoz kapağını da kaplamak isterseniz ona da aynı şekilde uygun bir parça kesin.
Kavanozdan Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Kavanozdan Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonraki aşamada kavanozu çoraptan kestiğiniz parçanın içine koyun ve açık yerleri silikon tabancası ile güzelce yapıştırarak kapatın.
  • Kapağı da aynı şekilde kapladıktan sonra mumluğu kurdele, pul ve boncuk gibi malzemeler ile süsleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kavanozdan dekoratif mumluk yapımı tamamlanmış oluyor. İçine tealight mum koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şık mumluğu isterseniz vazo olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kavanozdan mumluk yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile mumluk yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden mumluk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial