Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kavanoz süslemesi nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek evde atılmayı bekleyen cam kavanozları değerlendirebilirsiniz. İçinde çeşitli gıdalar bulunan cam kavanozlar boşaldığında bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu kavanozlardan vazo, mumluk, biblo ve baharatlık gibi çeşitli dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Kendi el yapımınız olan bir dekor ürünü ile salon ya da oturma odanıza farklı bir görünüm kazandırmak isterseniz bu yazımızdaki önerileri değerlendirebilirsiniz. Kavanoz süslemesi nasıl yapılır? bunu öğrenmek isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Evde kavanoz süslemesi yapmak için uygulayabileceğiniz farklı çalışmalar bulunmaktadır. Cam kavanozları boya ya da sim ile süsleyebilir, isterseniz bunların üzerine boncuk, pul veya parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Bu kavanozları kumaş, eva, keçe ya da renkli kağıtlarla kaplayabilir hatta desenli bantlar kullanarak da zevkinize göre süslemeler yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizlere bu konuda ilham verecek çalışmaları paylaşmaya başlıyoruz.

Dantel ve İple Kavanoz Süslemesi Yapımı

Elinizde kullanmadığınız danteller ya da başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunları kavanoz süslemesi yapmak içi kullanabilirsiniz. Cam kavanozun üzerini dantel veya ip ile kaplayarak aşağıdaki gibi şık görünümlü dekoratif mumluklar yapabilirsiniz. Elinizde tül ya da güpürlü kumaş parçaları varsa bunları kullanarak kavanozdan çok güzel dekoratif vazolar yapmanız mümkün.

Dantel ve İple Kavanoz Süslemesi
Dantel ve İple Kavanoz Süslemesi

Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Desenini beğendiğiniz hediye paketlerini de kavanoz süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte düz ya da desenli kağıdı kavanozun yüzeyini kaplayacak boyutta keserek bununla kavanozu kaplayabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde hem cam kavanozu değerlendirme imkanınız olur hem de şık bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz.

Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı-1
Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı-1

Balonla Kavanoz Süslemesi Yapımı

Çocukların severek oynadığı balonlar da cam kavanozları süslemek için kullanılabilir. Birkaç tane balonun alt ve üst kısımlarını makas ile geçerek bunları kavanoza geçirerek aşağıdaki gibi güzel bir süsleme yapmanız mümkün. Bu kolay  uygulama sayesinde hiç boya kullanmadan kavanoza rengarenk bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Balonla Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım
Balonla Kavanoz Süslemesi Resimli Anlatım

Kavanoz Kapağı Süslemesi Yapımı

İsterseniz kavanozu olduğu gibi bırakıp bunun kapağını da süsleyebilirsiniz. Kavanoz kapağının üzerine küçük bir biblo yapıştırıp bunu yaldızlı boya ile boyayarak baharatlık ya da makyaj malzemesi kabı olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz kavanoz kapağına biblo yerine parlak süs aksesuarları da yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercih elinizdeki malzemelere ve sizin zevkinize bağlı.

Kavanoz Kapağı Nasıl Süslenir-1
Kavanoz Kapağı Nasıl Süslenir-1

File Kumaşla Kavanoz Süsleme

File kumaşları kullanarak süsleme yapacağınız cam kavanozları dekoratif mumluk olarak kullanabilirsiniz. Bu kumaşlar delikli olduklarından kavanozun içinde mum yandığı zaman ortaya hoş bir görüntü çıkacaktır. Bu uygulamanın yapılışı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, file kumaşla kavanoz süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

File Kumaşla Kavanoz Süsleme
File Kumaşla Kavanoz Süsleme

Desenli Bant ile Kavanoz Süsleme

Evde kavanoz süslemesi yapmak için desenli bantlar da kullanabilirsiniz. Kırtasiyeden istediğiniz renk ve desende bantlar alarak bunları kavanozun üzerine istediğiniz şekilde yapıştırarak çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Bu şekilde süsleyeceğiniz cam kavanozları mutfağınıza şık bir baharatlık takımı olarak kullanabilirsiniz.

Kolay Dekoratif Kavanoz Yapımı
Kolay Dekoratif Kavanoz Yapımı

Boya ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

İstediğiniz renkte bir cam boyası kullanarak evde çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu tür bir çalışma yapacağınız zaman kavanozun tamamını ya da sadece bazı yerlerini boyayabilirsiniz. İsterseniz kalp, çiçek veya başka bir şablon kullanarak kavanozun üzerine desen çıkarabilirsiniz.

Kavanozdan Nasıl Mumluk Yapılır
Kavanozdan Nasıl Mumluk Yapılır

Sim ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

İstediğiniz renkte simler kullanarak cam kavanozları kolay bir şekilde süslemeniz mümkün. Cam kavanozun her yerini ya da bazı yerlerini sim ile kaplayarak çok güzel vazo ve mumluklar yapabilirsiniz.

Sim ile Nasıl Kavanoz Süslenir
Sim ile Nasıl Kavanoz Süslenir

Hobi Çubuğu ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Hobi çubukları son dönemlerde birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Cam kavanozları rengarenk hobi çubukları ile kaplayarak aşağıdaki gibi şık bir dekoratif ürün yapabilirsiniz. İsterseniz renkli hobi çubuklarından alabilir veya düz hobi çubuklarını evde istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Elinizde çok sayıda dondurma çubuğu varsa bunlarla da uygulamayı yapmanız mümkün.

Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı
Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı

Dantel ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Evde kullanmadığınız danteller varsa bunları da kavanoz süslemek için kullanabilirsiniz. Beyaz ya da renkli her türlü danteli bu uygulamanın yapımında kullanmanız mümkün. Cam kavanozu dantel yerine tül ile de kaplayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan ince kumaş parçaları varsa bunları da kavanoz süslemesi yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Kavanozdan Dantelli Mumluk Yapımı
Kavanozdan Dantelli Mumluk Yapımı

Cam Kalemi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Kırtasiye ya da hobi marketlerden istediğiniz renkte cam kalemi alarak bununla kavanoz süslemesi yapabilirsiniz. Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız bu konuda şablonlardan faydalanabilirsiniz. Böyle kolay bir kendin yap çalışması yaparak kavanozdan mumluk, vazo ve kalemlik gibi birçok dekoratif ürün yapmanız mümkün.

Kavanoz ile Makyaj Malzemesi Kabı Yapımı
Kavanoz ile Makyaj Malzemesi Kabı Yapımı

Bu yazımızda sizlerle evde kavanoz süslemesi yapımı hakkında kolay kendin yap çalışmaları paylaştık. Bunlardan hangisi hoşunuza gittiyse evde o çalışmayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial