Dekorasyon

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı

Kasnaktan duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde yapabileceği kolay bir el işi çalışmasıdır. Dekorasyonda duvar süsü kullanımı çok aygın olduğu için evde duvar süsü yapabileceğiniz kolay çalışmalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Farklı malzemeler kullanılarak yapılan çok şık duvar süsleri bulunmaktadır. Keçe, eva kağıdı ya da farklı yapıda ipler kullanarak evde çok güzel duvar süsleri yapmanız mümkün. Bugün sizlerle paylaşacağımız kasnaktan duvar süsü yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Siz de kısa sürede harika bir duvar süsü tasarlamak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz büyüklükte kasnak
  • Desenli bant
  • İstediğiniz renkte ipler
  • Makas
  • Boncuk, keçe
  • Başka süs aksesuarları

Uygulamanın yapımında kullanacağınız kasnağı hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. İstediğiniz büyüklükte 1 ya da birkaç tane kasnak kullanarak güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Kasnak bulma imkanınız yoksa ortası boş bir ahşap ya da plastik nesneyi de bu çalışmayı yapmak için kullanabilirsiniz.

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı-2

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı-2

Kasnaktan Nasıl Duvar Süsü Yapılır?

Kasnaktan duvar süsü yapmak için ilk olarak nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Duvar süsünü tek kasnakla yapabileceğiniz gibi birkaç tane kasnak kullanarak da çok güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

  • İlk önce kasnağı kaplamakla işe başlamalısınız. Bunun için desenli bant ya da ip kullanabilirsiniz. Kasnağı desenli bant ile kaplamak için banttan keseceğiniz şeritleri kasnağa dolayarak yapıştırmanız gerekiyor. İsterseniz aynı şekilde iple de kasnağı kaplamanız mümkün. Kasnağı bu şekilde kapladıktan sonra diğer aşamayı yapmaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada ipten uzun parçalar kesin ve bunları kasnağa geçirdikten sonra düğümleyin. Bu şekilde farklı renkte ipleri üst üste kasnağa geçirerek ortaya güzel bir tasarım çıkarabilirsiniz.
  • Son aşamada ipe boncuk geçirin ya da ipin ucuna keçe ile küçük figürler yaparak takın. İsterseniz iplerin ucuna püskül ya da ponponlar da yapabilirsiniz. Bu aşamada istediğiniz tarzda süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz iplerden birkaç örgülü şerit yaparak da kasnağın ucuna takabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kasnaktan duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Yaptığınız duvar süsünü ince bir ip kurdele ile istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde başka çalışmalardan elinizde kalan ip, keçe ve boncuk gibi malzemeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu uygulamayı kapı süsü yapmak için de yapabilirsiniz.. Evde kolay duvar süsü yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa, kasnaktan nasıl duvar süsü yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı-1

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı-1

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı

Kasnaktan Duvar Süsü Yapımı

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

Dekorasyon, El İşleri, Geri Dönüşüm ve Hobi gibi konularda paylaşımlar yapan haber portalı

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top