Kartondan Zarf Hediye Paketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan zarf hediye paketi yapımı çok kolay bir el işi çalışması olduğu için isteyene herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Karton hediye paketleri şık görünümleri ile dikkat çektiği için kullanımı oldukça yaygındır. Bugün size yapımını anlatacağımız zarf hediye paketini içine davetiye koymak ya da küçük hediyeler için kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize yazacağınız güzel bir notu böyle bir zarfın içinde vermeniz onları çok mutlu edebilir. Kartondan zarf hediye paketi yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kartondan Zarf Hediye Paketi Yapımı

Evde zarf hediye paketi yapmak sizin için de keyifli bir uğraş olabilir. Kendi yaptığınız küçük hediyeleri paketlemek için de böyle bir pakete ihtiyacınız olabilir. Karton hediye paketi yapmak için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. Hediye paketi yapmak için kartonu tek parça olarak kullanabilir ya da bu çalışmada olduğu gibi birkaç parçayı birleştirebilirsiniz. Küçük bir hediye paketi yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kartondan küçük hediye paketi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli bir karton
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Paketi bağlamak için ince bir kurdele ya da kumaş parçası

Kartondan Zarf Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Hediye paketi yapmak için kartonu yuvarlak parçalar şeklinde kesmeniz gerekiyor. Bunun için eski bir cd ya da aynı boyutta yuvarlak bir nesne kullanabilirsiniz. Önemli olan yuvarlak parçaların hepsinin aynı boyutta olması. Zarf hediye paketi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak kartona 4 tane yuvarlak parça çizin ve bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu yuvarlak karton parçalarını tersi yukarı bakacak şekilde tutun ve ortadan ikiye katlayın. Kat yerine parmağınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada bu kartonları ek yerleri birbirinin üzerine gelecek şekilde yerleştirin.
  • Ek yerlerine alttan görünmeyecek şekilde yapıştırıcı sürün ve bir süre yapışkanın kuruması için bekleyin.
  • Son olarak içine hediyeyi koyun ve paketi zarf gibi katlayarak kurdele ile bağlayın.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay el işi çalışması sayesinde evde istediğiniz renkte zarf şeklinde hediye paketleri yapabilirsiniz. Bu zarf hediye paketleri içine davetiye koymak için de oldukça idealdir. Evde bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, zarf hediye paketi resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Kartondan Zarf Hediye Paketi Yapımı-1
Kartondan Zarf Hediye Paketi Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial