Kartondan Küçük Hediye Paketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan küçük hediye paketi yapımı evde keyif alarak uygulayacağınız bir el işi çalışmasıdır. Sevdiklerinize küçük hediyeler vermekten hoşlanıyorsanız küçük bir hediye paketi çok işinize yarayacaktır. Kendi yapacağınız küçük paketin içinde vereceğiniz hediye sevdikleriniz  için daha anlamlı olabilir. İsterseniz yapacağınız minik karton paketlerin içine küçük şekerlemeler de koyabilirsiniz. Kartondan küçük hediye paketi için gerekli olan malzemelerin listesi ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Kartondan Küçük Hediye Paketi Yapımı

Evde kartondan hediye paketi yapmak isterseniz bunun için uygulanan farklı çalışmalar bulunmaktadır. Bu tür çalışmalardan örnekleri kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kolay uygulama sayesinde acil durumlarda birkaç dakika içinde küçük bir hediye paketi yapmanız mümkün. Evde kolay hediye paketi yapacağınız bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, kağıt bardaktan hediye paketi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli fon kartonu
  • Cetvel
  • Kalem
  • Makas
  • İnce bir kurdele

Evde başka çalışmalardan kalan fon kartonu varsa bunu da hediye paketi yapmak için kullanabilirsiniz.

Kartondan Küçük Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Kartondan küçük hediye paketi yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekiyor.

  • İlk olarak kartonun üzerine bir yuvarlak çizmekle işe başlayın. Bunun için cd ya da buna benzer yuvarlak bir nesne kullanabilirsiniz.
  • Çizdiğiniz yuvarlağı makas ile kestikten sonra bunun üzerine cetvel yardımı ile ters V şeklinde çizgiler yapın. Şekilleri çizerken yuvarlağın tamamına değil yarısına kadar çizgileri çekin.
  • Bu çizgilerin üzerinden dikkatli bir şekilde keserek parçaları çıkarın.
  • Sonraki aşamada sivri parçaları yukarı doğru kaldırarak kıvırın.
  • Bu şekilde küçük hediye paketini hazırladıktan sonra içine hediyeyi koyup, ince bir kurdele ile bağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda anlattığımız kolay uygulama sayesinde siz de evde istediğiniz renkte çok güzel hediye paketleri yapabilirsiniz. İsterseniz farklı renklerde küçük hediye paketleri yaparak bunları dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı evde yapmak isteyenler için aşağıda kartondan küçük hediye paketi resimli anlatım paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

Kartondan Küçük Hediye Paketi Yapımı-1
Kartondan Küçük Hediye Paketi Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial