Kartondan Korsan Nasıl Yapılır

Kartondan Korsan Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/kartondan-korsan-nasil-yapilir/
Pinterest

Kartondan korsan  nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabı olabilecek örnek çalışmalar bulabilirsiniz. Okul öncesi el işi çalışmalarında karton kullanılarak değişik figürler yapılmaktadır. Bu tür el işi çalışmaları sayesinde çocukların el becerileri ve hayal güçleri gelişebilir. Bugün sizlerle kartondan korsan yapabileceğiniz kolay el işi çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Evde çocuğunuzla birlikte bu çalışmalardan istediğinizi yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kartondan Korsan Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve kağıt tabak kartondan korsan yapmak için en ideal malzemeler arasındadır. Bu tür malzemeler sayesinde kartona çizim yapıp bunu yapıştırmakla uğraşmaya gerek kalmadan kolay bir şekilde korsan figürü yapılabilir. Evde atılmayı bekleyen tuvalet kağıdı rulosu varsa bunu korsan yaparak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz bir kağıt tabağı da kısa sürede sevimli bir korsana dönüştürebilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek örnek çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan Yapımı

Çocuğunuzla birlikte tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane tuvalet kağıdı rulosu, bir bez parçası, siyah, beyaz ve kırmızı guaj boya. Öncelikle boyaları kullanarak korsanın tek gözünü, göz bandını ve ağzını yapın. Daha sonra bez ile de uygun boyutta bir saç bandı yaparak bunu tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafına geçirip, düğümleyerek bağlayın. Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosu ile korsan yapımı tamamlanmış oluyor. Bu şekilde birçok karton korsan yaparak bunları çocuğunuza oynaması için verebilir ya da bu korsanları onun odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapmak isteyenler için aşağıda 2 tane örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan-1

Kağıt Tabaktan Korsan Yapımı

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi kartonu şekillendirmekle uğraşmak yerine kağıt tabak kullanarak da korsan figürü yapmanız mümkün. Bunun için 1 tane kağıt tabak, saç bandı yapmak için el işi kağıdı, siyah boya ve yapışkana ihtiyaç vardır. El işi kağıdından bir saç bandı yapıp bunu kağıt tabağın üst tarafına yapıştırın. Daha sonra siyah keçeli kalem ile göz bandı ve ağız yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Evde kağıt tabaktan korsan yapmak isterseniz konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için daha önceden paylaştığımız kağıt tabaktan korsan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Korsan
Kağıt Tabaktan Korsan

Bu yazımızda kartondan korsan yapımı hakkında ilham alabileceğiniz kolay el işi çalışmalarından örnekler paylaştık. Bu örnek çalışmalardan ilham alarak siz de evde çocuğunuzla birlikte tuvalet kağıdı rulosu ya da kağıt tabaktan korsan yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir