Kartondan Kolay Hayvan Figürü Yapımı

Kartondan Kolay Hayvan Figürü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kartondan kolay hayvan figürü yapımı çocukların ve yetişkinlerin keyif alarak yapacakları bir uygulamadır. Farklı boyutlardaki hayvan figürleri dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Kartondan yapılan hayvan fügürleri kapı ve duvar süsü dışında farklı dekor ürünlerinin yapımında da kullanılabilir. Bu yazımızda evde kartondan kolay hayvan figürü yapabileceğiniz güzel bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Uygulamanın yapımında karton kutu kullanıldığı için bu sayede evde yayıntı yapan boş karton kutuları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Siz de evde dekoratif süs ya da çocuğunuza oyuncak yapmak için kartondan hayvana ihtiyaç duyuyorsanız bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gereken malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız karton bir kutu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Guaj boya
  • Fırça

Bu uygulamayı yapmak için ayakkabı kutusu ve buna benzer her türlü karton kutuyu kullanabilirsiniz.

Kartondan Nasıl Hayvan Figürü Yapılır?

Kartondan hayvan figürü yapmak için ilk olarak karton kutuyu açmanız gerekiyor. Kutunun kenarlarını açıp düz bir hale getirdikten sonra aşağıdaki adımları uygulamayı geçebilirsiniz.

  • İlk önce kurşun kalem ile kartonun üzerine hayvan figürü çizmekle işe başlayın. Çizim yeteneğiniz yoksa bir karbon kağıt yardımı ile kartona istediğiniz şekli çıkarabilirsiniz.
  • İstediğiniz sayıda hayvan figürü çizdikten sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Son aşamada kesmiş olduğunuz hayvan figürlerini istediğiniz şekilde boyayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yapmış olduğunuz hayvan figürünü istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde çocuk odası ya da diğer odalarınızda kullanmak için çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bunun için yapmış olduğunuz kartondan hayvan figürlerini yapışkanla bir ipe sabitleyebilirsiniz. İsterseniz kartona delik açıp buradan ince bir ip geçirerek dekoratif hayvan figürünü istediğiniz yere asabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz hayvan figürlerinin üzerine minik şablonlar yardımı ile desen çıkarabilirsiniz. Karton hayvan figürlerini simli ya da metalik boya ile boyayarak daha dikkat çekici bir hale getirmeniz mümkün.

Bu pratik el işi çalışması okul öncesi çocukların da severek yapacağı bir etkinliktir. Siz kartona hayvanları çizdikten sonra çocuğunuz bunları gönlünce boyayıp renklendirebilir. Hayvan figürlerinin üzerini süslemek için boya yerine desenli eva kağıdı ya da fon kartonu gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay bir şekilde  hayvan figürlü dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıdaki görselleri inceleyerek uygulamanın yapılışı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kartondan Nasıl Hayvan Figürü Yapılır
Kartondan Nasıl Hayvan Figürü Yapılır
Kartondan Kolay Hayvan Figürü Yapımı
Kartondan Kolay Hayvan Figürü Yapımı

Bir cevap yazın