Karton Tabak ile Emoji Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton tabak ile emoji yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı kolay bir el işi çalışmasıdır. Küçük çocukların el becerisinin gelişimi için boyama, kesme ve yapıştırma çalışmalarının yer aldığı el işi çalışmaları sıkça yaptırılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz karton tabak ile emoji yapımı da bu çalışmalardan birisi olup, çocuklar için oldukça eğlenceli bir uygulamadır. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapım aşaması hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Tabak ile Emoji Yapımı

Karton tabağı boyamak ve kesmek kolay olduğu için bu malzeme okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Bu tabaklar kullanılarak sevimli hayvan figürleri ve daha birçok farklı çalışma yapılmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte karton tabaktan emoji yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çocuklar emojileri sevdiği için birlikte yapacağınız emojili karton tabağı çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken nasıl bir emoji yapmak istediğinize karar vermek. Uygulamayı denemek isterseniz işe ilk olarak aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane karton tabak
 • Sarı ve siyah boya
 • Kırmızı eva
 • Beyaz kağıt
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada boyama yapmak için pastel boya kullanılmış. Siz isterseniz sulu boya ya da kuru boya da kullanabilirsiniz. Boya konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Karton Tabak ile Emoji Yapımı

Malzemeler hazır ise sevimli bir emoji yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • Karton tabağı masanın üzerine tersi size bakacak şekilde koyun. Daha sonra bunu sarı pastel boya ile güzelce boyayın. Boyayı yaydırmak için bir parça pamuk ile üzerine hafifçe bastırmanız yeterlidir.
 • Karton tabağı boyadıktan sonra sıra emojinin ağız ve gözlerini yapmaya geldi.
 • Kırmızı evaya iki tane ayno boyutta kalp çizin. Bunları makas ile keserek çıkarın.
 • Beyaz kağıda emojinin ağzını çizin, bunu siyah pastel boya ile boyayın ve makas ile dikkatli bir şekilde kesin. İsterseniz emojinin ağzını kağıt yerine siyah eva ile de yapabilirsiniz.
 • Bu şekilde gözleri ve ağzı hazırladıktan sonra bunları yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Orjinal emoji rengi sarı olmaktadır fakat siz çocuğunuzun sevdiği başka renkleri de emoji yapımında kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuz karton tabaklarla farklı emojiler yaparak evde keyifli vakit geçirebilir. Uygulamanın detaylarını daha iyi anlamanız için aşağıda karton tabaktan emoji resimli anlatım paylaşıyoruz. Çocuğunuz bu tür el işi çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsa daha önce paylaştığımız karton tabakla çam ağacı süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Tabaktan Emoji Resimli Anlatım
Karton Tabaktan Emoji Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial