Karton ile Dekoratif Kuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton ile dekoratif kuş yapımı evde çok kolay yapabileceğiniz bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Dekoratif süs yapımında kuş figürü sıkça kullanıldığı için biz de bugün sizlerle kartondan dekoratif kuş yapımını paylaşmak istiyoruz. Evde kuşlu kapı süsü, duvar süsü ya da başka bir dekoratif süs yapacağınız zaman bu kolay yöntem çok işinize yarayabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıda uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

Karton ile Dekoratif Kuş Yapımı

Evde dekoratif kuş yapmak oldukça kolaydır. Elinizde boş karton kutu varsa bunu dekoratif kuş yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Kaplama yapmak için de üzerinde desen bulunan her türlü kağıdı kullanabilirsiniz. Biz kaplama yapmak için üzerinde manzara resmi bulunan bir takvim yaprağı kullandık. İsterseniz karton ile yapacağınız kuşlara kaplama yapmak için eva ya da keçe gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Yaptığınız bu kuşları düz bir zemine yapıştırarak çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Karton ile Dekoratif Kuş Yapımı-1
Karton ile Dekoratif Kuş Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Takvim yaprağı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Karton ile Dekoratif Kuş Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda dekoratif kuş yapabilirsiniz. Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız uygulamaya başlamadan önce bir kartona kuş çizerek bunu kalıp olarak kullanabilirsiniz.

  • Kalem yardımı ile kartonun üzerine kuş çizin. Daha sonra bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda kuş yapabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada desenli kağıdı ters çevirerek kartona çizdiğinizle aynı boyutta kuş çizin. Bunu da makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde yeterli sayıda kuş hazırladıktan sonra kağıtları kartonun üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay yöntemi uygulayarak üzerinde desenler olan çok güzel kuşlar yapabilirsiniz. İsterseniz kuşları daha büyük boyutta da yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kalp, çiçek ya da başka figürler yapmak içinde uygulayabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda karton ile dekoratif kuş yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişe ile kelebek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton ile Dekoratif Kuş Yapımı Resimli Anlatım
Karton ile Dekoratif Kuş Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial