Karton ile Balon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton ile balon yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir çalışmadır. Evde karton kutu varsa bunu uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuzun yapacağı rengarenk balonları kullanarak onun odası için güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu çalışmayı okul öncesi çocuklara renkleri öğretmek için de yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Karton ile Balon Yapımı

Evde kartondan balon yapmak için boş bir karton kutu ve boya gerekmektedir. Karton kutunun üzerine istediğiniz sayıda balon çizip bunları makas ile kesin. Daha sonra bunları sulu boya, pastel boya ya da keçeli kalem ile istediğiniz renklerde boyayın. Hazırladığınız rengarenk balonları bir kağıt ya da karton üzerine yapıştırarak güzel bir pano yapabilirsiniz. Kendi yaptığı balonlu duvar süsünü odasında kullanmak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir.

Karton ile Balon Yapımı-1
Karton ile Balon Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Karton bir kutu
  • Kalem
  • Makas
  • İstediğiniz renklerde boya

Uygulamanın yapımında her türlü karton kutu kullanılabilir.

Karton ile Balon Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede karton ile rengarenk balonlar yapabilirsiniz.

  • İlk olarak karton kutuyu açarak düz bir hale getirin. Daha sonra bunun üzerine kalem ile aynı ya da farklı boyutlarda balonlar çizin.
  • Çizdiğiniz balonları makas ile güzelce kesin.
  • Daha sonra bu balonları istediğiniz renklerde boyayın.
  • Bu şekilde hazırladığınız balonlarla pano yapmak isterseniz bir kağıt ya da kartonun üzerine pipet yapıştırın ve balonları da pipetin kenarlarına istediğiniz şekilde yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Evde karton kutu yoksa aynı uygulamayı renkli fon kartonları ya da eva ile de yapabilirsiniz. Bu şekilde renkli malzemeler kullandığınızda ayrıca boyamaya gerek kalmayacaktır. Bu kolay uygulamayı evde çocuğunuzla birlikte yaparak onun el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda karton ile balon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde çocukların kolay kukla yapabileceği bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylşatığımız külotlu çorap ile tırtıl yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton ile Balon Yapımı Resimli Anlatım
Karton ile Balon Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial