Karton Bardaktan Prenses Tacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton bardaktan prenses tacı yapımı okul öncesi çocukların hoşuna gidecek bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Başlığı prenses tacı olarak kullandık fakat aynı uygulama ile erkek çocuklar için de prens tacı yapılabilir. Doğum günü partisi ya da bir tiyatro oyununda çocuğunuz prens veya prenses kostümü giyeceği zaman evde onun için kostümüne uygun bir tac yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz karton bardaktan prenses tacı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karton Bardaktan Prenses Tacı Yapımı

Evde karton bardaktan tac yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken karton bir bardak temin etmek. Sonrasında bu karton bardağı makas ile keserek tac şekli verip, dilediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Taca geçireceğiniz ince bir taç ile bunu çocuğunuzun başına takabilirsiniz. Eva, karton ve keçe gibi malzemeler kullanılarak çocuklar için tac yapılmaktadır. Bu tür çalışmalarda genelde bu malzemelerden uzun bir şerit kesilir. Bu şeridin üst tarafına makas yardımı ile üçgen şeklinde çıkıntılar yapılarak tac şekli verilir. Tacın iki tarafına lastik takılarak uygulama tamamlanır. Eva kullanarak güzel bir prenses tacı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, eva ile prenses tacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane karton bardak
  • 1 tane taç
  • Makas
  • Süsleme yapmak için küçük ponpon, boncuk, pul, küçük parlak taşlar ya da eva.
  • Yapıştırıcı

Prenses tacı yapmak için düz beyaz veya desenli karton bardak kullanılabilir. Taç olarak da ince metal ya da plastik her türlü taç işinizi görecektir.

Karton Bardaktan Prenses Tacı Nasıl Yapılır?

Karton bardak ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir prenses tacı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas ile karton bardağın üst tarafından üçgen şeklinde parçalar kesin.
  • Bu şekilde tacı yaptıktan sonra bunun alt tarafına sivri bir nesne yardımı ile karşılıklı 2 tane delik açın.
  • Açtığınız deliklerden ince bir taç geçirin.
  • Bu şekilde prenses tacını yaptıktan sonra eva ile yıldız, taç ya da çiçek yaparak bunlarla istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.
  • Don olarak eva ya da küçük ponponlar ile tacın uç kısımlarına süsleme yapıp bunları yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çocuğunuzla birlikte çok güzel prenses tacı yapabilirsiniz. Karton bardağı kesip bunu ince bir taca geçirdikten sonra süsleme işini çocuğunuza bırakabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda karton bardaktan tac resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Karton Bardaktan Tac Resimli Anlatım
Karton Bardaktan Tac Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial