Karton Bardaktan Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Karton bardaktan dekoratif vazo yapımı evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışması. Günümüzde karton tabak ve bardaklarla çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Ucuz malzemelerle evde kısa sürede yapabileceğiniz bu tür kolay çalışmaları sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bugün de karton bardak kullanarak dekoratif vazo yapabileceğiniz kolay bir uygulama var. Karton bardaktan dekoratif vazo yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Karton Bardaktan Dekoratif Vazo Yapımı

Evde karton bardaktan vazo yapmak oldukça kolaydır. Bu tür çalışmalarda vazo yapılacak olan kavanoz ya da buna benzer malzemeler boya ile renklendirilebilir ya da keçe ve eva gibi malzemelerle kaplanabilir. Size bahsedeceğimiz çalışmada ise karton bardak hasır ip ile kaplanmış ve sonrasında bunun üzerine zarif bir süsleme yapılmış. Salon ya da oturma odasında kullanmak için dekoratif bir vazoya ihtiyacınız varsa aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane karton bardak
  • Hasır ip
  • Boncuk
  • Silikon tabancası

Karton Bardaktan Dekoratif Vazo Nasıl Yapılır?

Elinizde başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunları karton bardağı kaplamak için kullanabilirsiniz. Süslemeyi yapmak için boncuk yerine küçük parlak taş ya da pul da kullanılabilir. Evde küçük düğmeler varsa bunlarda süsleme yapmak için işinize yarayabilir. Güzel bir dekoratif vazo yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak karton bardağın kaplamasını yapmak gerekiyor. Bunun için bardağın ağız kısmından aşağı doğru ipi sıkı bir şekilde dolayın.
  • Önce silikon tabancası ile karton bardağa yapıştırıcı sürüp bunun üzerine ipi hafifçe bastırın. Bunu yaparken yapıştırıcıyı azar azar sürmeli ve ipi dolamalısınız. Aksi halde silikon kuruyacağı için ip yapışmayacaktır.
  • Dikkatli bir şekilde karton bardağı hasır ip ile kapladıktan sonra ipin üzerine silikon yapıştırıcı sürüp üzerine boncukları hafifçe bastırarak istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif vazo yapımı tamamdır. İçine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı cam şişe, kavanoz ya da teneke kutu ile de yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız karton bardaktan vazo videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Teneke kutu ile vazo yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, konserve kutusundan dekoratif vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial